Kırcaali Arda Futbol Kulübü, Gençlere "Şiddete Hayır" Mesajını VerdiPazartesi, 24 Eylül 2018

Kırcaali Arda Futbol Kulübü, Gençlere Kırcaali Arda Futbol Kulübü, genç Kırcaalililere mesaj verdi. Gökkuşağına Dokun Derneği'nin girişimiyle Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın desteği ile gerçekleştirilen "Bulgaristan'ın Geleceği Genç İnsanlar Biziz" projesi kapsamında kulübün oyuncuları, dünyanın en popüler spor olan futbolun taraftarlarını onlara açık antrenmana katılmaya davet ettiler ve "Şiddete Hayır!" demeye çağırdılar. Futbolcular, ülkede ve Kırcaali'de büyük popülerlilik kazanan "Mesajla Spor Yap" girişimine katıldılar. İkinci Profesyonel Futbol Ligi'nde oynayan takım, projeyi destekleyen ilk takım oldu. Taraftarlara açık antrenman, Bulgaristan Futbol Birliği'nin desteği ile gerçekleştirildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, "Bulgaristan'ın Geleceği Genç İnsanlar Biziz" projesinin son yıllarda ülkede en başarılı projelerden biri olduğunu açıkladı. Projenin hedef kitlesi, dört ilde yaşayan 1000 civarında genç. Projede aktif olarak 160 genç ve dezavantajlı gruplara ait 20 çocuk yer alıyor.

Kırcaali Arena Arda stadyumunda Arda takımı ve takımın antrenörleri, onlarca çocuğa becerilerini sergilediler. Onlar hep birlikte antrenman yaptılar, penaltı atışları ise antrenmanların doruk noktası oldu. Yeni yetişenler, İkinci Profesyonel Futbol Ligi'nde oynayan Arda'ya konuk olan takımlardan daha büyük başarı gösterdiler.

Gökkuşağına Dokun Derneği'nin girişimiyle Diço ile birlikte "Şiddet" klipini çeken Tedi Katsarova ve RDMK Grubu, Arda takımını ve genç taraftarlarını selamlamak için Arena Arda stadyumuna geldiler.

Antrenman, sporun ve spor ruhunun gerçek bir kutlaması haline geldi. Antrenmanı izleyenler arasında takıma 19 yaş altı oyuncu seçen antrenör Angel Stoykov, futbol efsanesi Georgi Dimitrov-Djeki, Kırcaali Arda Futbol Kulübü Başkanı Petır Peşev, kıdemli antrenör Stoyço Stoev, Bulgaristan Futbol Federasyonu (BFS) Kırcaali İl Kurulu Başkanı Turgay Ali, Kırcaali Hristo Botev Yabancı Dil Lisesi Müdürü Yordanka Çavdarova ve başka davetliler vardı.

Antrenmandan sonra kutlama programının açılış konuşmasını yapan Petır Peşev, Kırcaali Arena Arda stadyumuna gelen çocuklara bir gün futbolcu olmalarını temenni etti. Ödüllendirilen 30 genç yeteneği tebrik etti.

Kırcaali Arda Futbol Kulübü Başkanı, Gökkuşağına Dokun Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Denislava Angelova'nın projeye katılma davetini hemen kabul ettiğini belirtti. Peşev,"İşbirliğimize devam edeceğiz" diye keskin bir tonla konuştu. Şiddete hayır mesajı veren inisiyatifi desteklemeye değdiğine kanaat getirdi.

Kıdemli antrenör Stoyço Stoev, deneyimini şöyle özetledi: "Profesyonel sporlara giden yol erken yaşlardan başlıyor. Şimdi genç yetenekler için pek çok şart var".

Futbol efsanesi Georgi Dimitrov-Djeki, sporun şahsiyetler oluşturduğu kanaatini dile getirdi.

BFS Kırcaali İl Kurulu Başkanı Turgay Ali, "Şahsım ve BFS Başkanı Borislav Mihaylov adına "Spora Evet, Şiddete Hayır" girişimini desteklediğiniz için sizi en içten bir şekilde tebrik ederim" dedi.

BFS tarafından Arda Futbol Kulübü'ne gönderilen tebrik mesajında şu ifadeler yer aldı:" Gökkuşağına Dokun Derneği ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen kampanya kapsamında gençlere ve tüm topluma verdiğiniz hoşgörü, dostluk, karşılıklı saygı ve anlaşma Bulgaristan'da gençlerin iyi bir geleceğe sahip olmaları ve bizde sporun gelişmesiyle bir şekilde ilgili olan herkes açısından kilit önem taşıyor. BFS olarak övgüye layık bu girişimin hedeflere ulaşma konusunda sadık bir ortağınız olduğumuza ve olacağımıza emin olabilirsiniz". Tebrik mesajını Angel Stoykov okudu.

Resmi konuklar, genç futbol taraftarlarına birer madalya takdim ettiler.

Stoykov, BFS adına Peşev'e Arda Futbol Kulübü'nün sporun gelişimine verdiği katkılarından ve projeye desteğinden dolayı kupa verdi.


DİĞER HABERLER