Kırcaali "Arda" Futbol Kulübünün yeni Başkanı Ceylan AliPazartesi, 23 Mayıs 2011

Kırcaali Kırcaali "Arda" Futbol Kulübünün yeni Başkanı "Balkanstroy" Şirketinin sahibi müteahhit Ceylan Ali oldu. O bu göreve, cuma akşamı Biznesnkübatör salonunda yapılan Kulübün Genel Kurul toplantısında seçildi.
Görevden istifa eden eski Başkan Ramadan Yaşarov, sunduüu raporda son yıllarda Kırcaali'de futbolun gelişmesi için en büyük desteği Belediye Başaknı Hasan Azis ve Hak ve Özgürlükler Hareketi'nin Genel Başkanı Ahmet Doğan'ın verdiğini belirtti. Ramadan Yaşarov, "Hiçbir zaman kulübün mali araçlarından çalmadım" diye vurguladı. "Arda" futbol takımının eski Başkanı, Kırcaali'de futbol hayatını yönettiği 17 yıl içinde bazı futbolcuların tıbbi hizmetler ve tedavilerinin giderlerini bizzat üstlendiğini gururla paylaştı.
Ramadan Yaşarov'un istifasını ilk önce "Arda" Futbol Kulübünün 53 üyesinden 26'sı kabul etti. Kulübe yeni kabul edilen 123 üye Yaşarov'un istifasının geçerli olması için destek verdiler. Fakat bu, daha önce yaşanılan bir skandal sonucu oldu, olaya polisler müdahale ettiler. Toplantıda gündemin son maddesi olarak belirlenen kulübe yeni üyeler kabul edilmesi, sosyal gerilim yaşanınca birinci maddeye getirildi ve böylece Kırcaali futbol takımının yeni Başkan seçimi yapıldı.
Yeni seçilen "Arda" futbol takımı Başkanı Ceylan Ali, "Kırcaali'de futbolseverlerin desteğine güveniyorum. "Arda" kulübünün faaliyetinde tam bir şeffaflık olması gerekiyor" dedi. O, birinci amacı olarak "Drujba" stadının alanını çimenleştirmek olduğunu söyledi.
"Arda" Kulübünün Yönetim Kurulunun yeni üyeleri iş adamları Muharrem Ali, Nikolay Elinov ve Rafi İmam, Kırcaali'nin eski Belediye Başkanları Milan Milanov ve Rasim Musa, Kırcaali Meclis üyesi Ehliman Çoban, eski futbol yıldızları İvan Tonçev ve Vasil Vizev, uzun yıllar futbol hakimi olan Petır Andreev, Mümün Emin, Ferad Seid, Emil Kolev ve Desislav Andreev.
DİĞER HABERLER