Kırcaali-Ardino yolunda asfalt yama çalışmaları başladıPerşembe, 27 Nisan 2017

Kırcaali-Ardino yolunda asfalt yama çalışmaları başladı  Kırcaali-Ardino (Eğridere) yolunda oluşan çukurların bitümlü sıcak karışımı ile doldurulması üzere bu yıl da asfalt yama çalışmalarına başlandı. Dün müteahhit firmanın çalışanları, savaşta bombalanmış bir alana benzeyen Ardino kasabasının merkez kısmındaki sokaklarda oluşan çukurları onarım için hazırlık çalışmaları yaptı. Ne yazık ki, sokaklarda oluşan çukurların çoğu bitümlü sıcak karışımı ile doldurulmasına ilişkin standartlara uymuyor. Döşenmesi gereken katman 1 santimetrenin altında olarak çok ince ve çok hızlı harap olacak, daha ilk sağanak yağmurdan sonra düşük kaliteli asfalt kaplaması bozulmaya başlayacak.

Motorlu taşıt sürücüleri, Kırcaali-Ardino karayolunun ulusal yol şebekesi içinde yer aldığı için her yıl devlet kaynaklarının harcanmasına değmemesinden dolayı müteahhit firmanın daha kaliteli bir onarım yapma çabası içinde olması gerektiğini düşünüyorlar. Sürücüler, "Aynı zamanda çukurlar oluşan kesimlerde güvenlik tedbirleri alınmış değil ve özellikle gece bu kesimler çok tehlikelidir. Oysa vergi ve yol ücretleri ödemek zorundayız.

Son 10-15 yılda bu yol güzergahında bulunan bazı kesimlerde ancak kısmi onarımlar yapıldı, şimdi ise komple asfaltlanmaya ihtiyaç duyuyor", dediler.


DİĞER HABERLER