Kırcaali Belediye Başkan adayları, dürüst seçim kampanyası yürüteceklerini vaat ettilerSalı, 27 Eylül 2011

Kırcaali Belediye Başkan adayları, dürüst seçim kampanyası yürüteceklerini vaat ettilerBugün Kültür Evinde Kırcaali Belediye Başkan adayları DNES Sivil Hareketinin girişimiyle, seçim kampanyasıyla ilgili olarak siyasi dürüstlük ve hoşgörü sözleşmesi imzaladılar. Fakat tüm Kırcaali Belediye Başkan adayları siyasi dürüstlük ve hoşgörü ülkeleri güdülecek vaadi verilen bu belgeyi imzalamadılar. Sözleşmeyi sadece Hak ve Özgürlükler Hareketinin adayı Müh. Hasan Azis, Bulgar Sosyalist Partisinin adayı Milko Bagdasarov, Güçlü Bulgaristan İçin Demokratlar partisinin adayı Radoslav Milev ve Birlik Halk Partisinin adayı Adem Mehmed imzaladılar. GERB partisinin adayı İliya İliev, Ataka'nın Nikolay Rıjev, Birlik Ulusal Birliğinin Neşko Neşev ve RZS'nin (Düzen, Yasallık ve Adalet) partisinin adayı İvan Stoev sözleşmeyi bugün imzalamadılar. Neşko Neşev ve İvan Stoev'in temsilcileri ikisinin sözleşme girişimine çok önemli angajmanlardan dolayı katılamadıklarını bildirdiler. İvan Stoev'in bugün önemli sınavdan geçtiği ortaya çıktı.

Buna karşılık, sözleşmenin girişimcileri bu haftanın sonuna kadar diğer Kırcaali Belediye Başkan adaylarının da belgeyi imzalayabileceklerini söylediler.

Belge toplam 15 madde içeriyor. Onların arasında şeffaf seçim kampanyası yürütme angajmanını üstlenmek, cinsiyet, etnik ve dini mensubiyet ayrımı yapmadan vatandaşların haklarını savunmak, her hangi bir rakibin onurunu ve otoritesini zedeleyecek her hangi bir davranışta bulunmamak ve başka maddeler bulunuyor.
DNES Sivil Hareketinden, sözleşmeyi imzalayan tüm parti adaylarının kampanya merkezlerine birer nüsha göndereceklerini bildirdiler.


DİĞER HABERLER