Kırcaali Belediye Başkanı Dr. Müh. Azis, Yerel Yönetimlerin Yıllık Buluşması’na katıldıSalı, 21 Eylül 2021

Kırcaali Belediye Başkanı Dr. Müh. Azis, Yerel Yönetimlerin Yıllık Buluşması’na katıldı

Kırcaali Belediye Başkanı Dr. Müh. Hasan Azis,  Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Bulgaristan Cumhuriyeti Ulusal Belediyeler Birliği (NSORB) XXXIV. Genel Kurul toplantısına katıldı. Toplantıda NSORB Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulunun 2020 yılına ait faaliyet raporları kabul edildi.

NSORB’nin 2021 - 2022 faaliyet programı onaylandı ve Genel Kurul, programın 1. madde kapsamında uygulanması için gerekli organizasyonu oluşturmak ve örgüt adına ek finansal kaynak çekmek için proje başvurusunda bulunmak üzere İcra Müdürünü görevlendirdi.

NSORB Genel Kurulu kararı ile Belediye Dayanışma Fonu kapatılıyor ve belediyelerin hesaplarında biriken fonlar geri ödenecek.

Belediye Başkanı, Yerel Yönetimlerin Yıllık Buluşması’na da katıldı. Toplantı kapsamında yapılan “Kentsel Yenileme İçin Yeşil Çözümler ve Yenilikler" başlıklı forumda Dr. Müh. Azis, kentsel dönüşüme dair modern bir yaklaşım sundu. Belediye Başkanı, "Kırcaali Sakinlerinin Yaşam Ortamının İyileştirilmesi" projesini buna örnek gösterdi.


DİĞER HABERLER