Kırcaali Belediye Başkanı Erol Mümün: Hemşehrilerimizin beklentilerini karşılamak için elimizden geleni yapacağızPazartesi, 20 Kasım 2023

Kırcaali Belediye Başkanı Erol Mümün: Hemşehrilerimizin beklentilerini karşılamak için elimizden geleni yapacağız

Kırcaali’nin yeni Belediye Başkanı Erol Mümün, makamında basın mensuplarına yaptığı ilk açıklamada, “İnsanlar daha fazla asfalt, daha fazla ışık, daha fazla temizlik ve yeşil alan, daha fazla spor tesisi ve çocuk oyun alanı görmek istiyor. Ben ve ekibim önümüzdeki 4 yılda hemşehrilerimizin bu beklentilerini karşılamak için elimizden geleni yapacağız” diye kaydetti. Belediye Başkanı, belediye yönetiminin faaliyetlerinin dürüst ve doğru bir şekilde yansıtılması konusunda medyaya çok güveneceğini vurguladı.

Erol Mümün, “Aralık ayının ilk on gününe kadar Kırcaali ilçesinde her bir sektörün mevcut durumunun analizi hazır olacak. Sorunları derinlemesine anladıktan sonra önceliklerin en acil olanlardan ortadan kaldırmak için çalışmaya başlayacağız” diye belirtti.

Belediye Başkanı’nın ifadesine göre, bu kolay olmayacak ama bu yönde çok çalışılacak ki tüm vatandaşlar Kırcaali ilçesinin sakinleri olduklarından gerçek anlamda tatmin olsunlar. Erol Mümün, “Kendimize belirlediğimiz temel öncelik, çocuklarımıza ve onların geleceklerine sahip çıkmak ve onların iyi altyapıya, daha fazla yeşil alana sahip, temiz ve bakımlı parklara sahip, modern, Avrupai bir Kırcaali'de yaşamalarını sağlamaktır. Küçük yerleşim yerlerinde ikamet eden hemşehrilerimizin Kırcaali ilçesinin sakinleri olmalarından gurur duymalarını sağlayacağız” diye konuştu.

"Beyaz Gemi" olarak adlandırılan belediye binasının ulaşımın zor olmayacağını, insanların sorunlarının çözüleceği yer olacağını vurgulayan Belediye Başkanı, “Kapılarımız açık, Belediye Başkanı’nın vatandaşlarla bir araya geldiği Halk Günü buluşmalarına aynı zamanda Belediye Başkan yardımcıları da katılacak. Yönetimimizin ana odağı şeffaflık olacak ve bunun için vatandaşların olup biten her şey hakkında güncel bilgi alabilmesi için medyaya güveneceğiz. Vatandaş parasının nasıl harcandığını bilecek” diye yorum yaptı.

Erol Mümün’ün ifadesine göre, sorunlar çok ama o ve ekibi kendilerine bunları çözme hedefi koymuşlardır. Daha sonra ekibinde yer alan Belediye Başkan yardımcılarını tanıttı. Veselina Tihomirova, insani yardım faaliyetlerinden, Tuncay Şükrü, maliyeden, Bayram Bayram, belediye mülkiyetinden ve Daniel Delçev, Avrupa Birliği (AB) projeleri, yatırımlar ve inşaattan sorumlu belediye başkanları olacaklar.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER