Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis, 9 yetime Yılbaşı hediyesi verdiPerşembe, 24 Aralık 2015

Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis, 9 yetime Yılbaşı hediyesi verdiKırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis, Kırcaali İlçesinde 9 yetim ve velileriyle geleneksel Noel ve Yeni Yıl görüşmesini düzenledi.

Yetim olan Gizem, Hayri, Alpay, Halime, İbram, Aleksandra, Bilyana, Albena ve Nazmiye'ye Belediye Başkanı tarafından birer hediye paketi ve 400'er leva verildi.

Belediye Başkanı her biriyle teker teker konuşarak, okulda başarıları, neye ihtiyaç duydukları ve sorunlarının çözümünde belediyenin nasıl yardımcı olabileceğini öğrendi. Daha büyük yaşta olan yetimler arasında oto tamirciliği, kuaförlük, muhasebecilik eğitimi görenlerin olduğu anlaşıldı. Bu 9 çocuğun vasisi olarak Belediye Başkanı, onlara faydalı olabilmek için daha nasıl ihtiyaçlarını karşılayabileceğini sordu. Bazı yetimler cep telefonu, bazıları tablet bilgisayar almak istediklerini, bazıları ise kışın ısınmak için soba ve yakacak kömüre ihtiyaç duyduklarını paylaştılar. Müh. Azis, yetimlere istedikleri şeylere yıl sonuna kadar veya yeni yılın ilk günlerinde sahip olacaklarına dair söz verdi.

Hasan Azis, "Beni sadece Yılbaşından önce değil, her zaman bir şey danışmak ve yardımcı olmak için arayabilirsiniz. Sizin okulda gösterdiğiniz başarılardan dolayı seviniyorum. Sağ, hoş olun ve hayatta başarabilmek için hayallerinizin peşinden koşun" diye dilekte bulundu.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER