Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis, Bölge Atık Yönetim Merkezini denetlediÇarşamba, 20 Ekim 2021

Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis, Bölge Atık Yönetim Merkezini denetledi

Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis ve Belediye Meclis Başkanı Hüseyin Ahmet, Kırcaali'de hizmete başlayan Bölge Atık Yönetim Merkezini denetlediler.

Belediye Başkanı, “Uzun vadeli bir projenin ve bununla birlikte Kırcaali'nin ve ayrıca Ardino (Eğridere), Cebel (Şeyhcuma), İvaylovgrad (Ortaköy), Kirkovo (Kızılağaç), Krumovgrad (Koşukavak), Momçilgrad (Mestanlı) ve Çernooçene (Yenipazar) ilçelerindeki yerleşim yerlerine yönelik atık toplama ve yönetimi hizmeti ile ilgili tüm bu hikâyenin başarılı bir şekilde sona ermesinden dolayı mutluyum” diye kaydetti.

Proje, 2014 yılında Bölgesel Kalkınma ve Bayındırlık Bakanlığı ile yapılan bir anlaşma kapsamında "Bölgelerin Büyümesi ve Sürdürülebilir Kalkınması" adlı bir kamu yatırım programı aracılığıyla finanse edilmektedir.  Bölge Atık Yönetim Merkezi projesinin ilk versiyonu 2009 yılına aittir.

Merkezin toplam günlük farklı tür atık işleme kapasitesi 120 tondur.

Bulgaristan ve Kore arasında yapılan bir anlaşmanın ardından 2019 yılında Bölge Atık Yönetim Merkezi atıkları gübreye dönüştürmek için bir kompost tesisi sahibi oldu.


DİĞER HABERLER