Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis: Kütüphaneler, günümüzde küresel internet ortamı ile bağlantıdırPerşembe, 29 Eylül 2016

Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis: Kütüphaneler, günümüzde küresel internet ortamı ile bağlantıdırKırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis, Kırcaali'de bulunan Nikola Yonkov Vaptsarov Bölge Kütüphanesine yönlendiren tabelaların tanıtıldığı etkinlikte, "Kütüphaneler, günümüzde arkaik bir kavram değildir ve onların çağdaş bir boyutu var, çünkü küresel internet ortamı ile bağlantı sağlıyor. Kütüphaneler, manevi gelişim merkezleridir" dedi. Belediye Başkanı, dikkatin kütüphanelere yönlendirilmesinin küresel kütüphanelerin gelişmesine yönelik bir adım olduğunu belirtti.

Kırcaali İlçesinde ikisi şehirde, ikisi ise köyde bulunan kütüphanelere yönlendiren 14 tabela konuldu.

Nikola Yonkov Vaptsarov Bölge Kütüphanesi Müdürü Ulyana Ganeva, yönlendirme tabelalarının Bulgaristan Küresel Kütüphaneleri Vakfı tarafından finanse edilen "Kütüphanelere Giden Yol" projesi kapsamında hazırlandığını belirtti. Bu vakıf sayesinde Kırcaali'deki bölge kütüphanesi modern bir bilgisayar donanımına sahip oldu.

Etkinlikte Ulaşım, Bilişim Teknolojileri ve Haberleşme Bakanlığını temsilen hazır bulunan Boyko Leçev, "Kütüphanelerin kitap hazinesine evsahipliği yapmaktan başka, küresel elektronik dünyaya açılan bir kapı olduğunu göstermek istiyoruz" dedi.


DİĞER HABERLER