KIRCAALİ BELEDİYE BAŞKANI MÜH. HASAN AZİS KADRİYE LATİFOVA DEVLET MÜZİKAL VE DRAM TİYATROSUNU ZİYARET ETTİPazar, 28 Mart 2010

KIRCAALİ BELEDİYE BAŞKANI MÜH. HASAN AZİS KADRİYE LATİFOVA  DEVLET MÜZİKAL VE DRAM TİYATROSUNU ZİYARET ETTİ Pazar günü olmasına rağmen gerek Kırcaali Belediye Başkanı gerekse Kadriye Lativofa Devlet Müzikal ve Dram Tiyatrosu sanatçıları görevlerinin başındaydı. Başkan Azis önce Veselçane kavşağındaki asfaltlama işlemlerini denetledi. Sonra halk arasında Türk Tiyatrosu olarak bilinen Kadriye Lativofa Devlet Müzikal ve Dram Tiyatrosunu ziyaret etti. Başkan Azis burada harıl harıl 30 Mart 2010 Salı günü ilk gösterisinin yapılacak olan Kanlı Nigar oyununun provalarından birkaç sahnesini izledi ve sahnede çalışan oyuncuları rahatsız etmeden oyun hakkında bilgiler aldı. Tiyatro Müdürü Stefan Kışev başta olmak üzere bütün ekibe başarılar diledi ve aradan bir gün geçmiş olmasına rağmen tekrar herkesin tiyatro gününü kutladı (Hatırlayacak olursak, dün belediyede verdiği basın toplantısında Bulgaristan'daki tiyatro camiasının 27 Mart Uluslararası Tiyatro Gününü kutlamıştı). Başkan gördüğü o güzelliklerden ve tüm ekibin profesyonelliğinden o kadar etkilendi ki, tüm ekibe çikolata gönderdi. Tiyatro çıkışında Dimitır Dimov Devlet Dram ve Kukla Tiyatrosu Müdürü Dimitır İgnatov ile de görüştü.
Görülen o ki Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis kendisine karşı başlatılan ve yürütülen çirkin karalama kampanyasından etkilenmemiş. Aynı ciddiyetle çalışmalarını sürdürüyor, tiyatroya da gelecek zaman buluyor ve de oyuncuların nasıl alın teriyle çalıştıklarını bizzat görüyor, orada bulunmasıyla moral oluyor ve Kırcaali'nin kültür başkenti olması için çalışıyor.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER