Kırcaali Belediyesi, büyük bir Noel Pazarı açmaya hazırlanıyorPerşembe, 25 Kasım 2021

Kırcaali Belediyesi, büyük bir Noel Pazarı açmaya hazırlanıyor

5-6 Aralık ile 10 Ocak günleri arasındaki dönemde Kırcaali'de bir Noel Pazarı açılacak. Bu, yaklaşık son 20 yılda unutulan bir gelenektir. Fikir Kırcaali Belediyesi ve bizzat Belediye Başkanı Dr. Müh. Hasan Azis'e aittir. Basına açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı, “Son yıllarda unutulan bu geleneği yeniden canlandırmak niyetindeyiz ve bu amaçla tüccarların ve yerel üreticilerin ürünlerini sergileyebilecekleri 15 adet Noel ahşap ev siparişi verdik” diye açıkladı.

Dr. Müh. Azis, “Noel ahşap evler, bu yıl da rengârenk Noel süslerinin yapılacağı Belediye binasının karşısındaki alanda yer alacaklar. Noel evlerinden ikisinde mangal ve kışa uygun sıcak şarap da dahil olmak üzere şarap bulunacak. Kermese katılmak için Noel evlerinde ürünlerini sergileyebilecek bal ve bal ürünleri ile süt ürünleri üreticilerini de davet ettik.

Belirli milletlere özgü tatlıların ve hediyelik eşyaların sergilenmesi üzere Noel Pazarında farklı milletlere has Noel evleri yapmaya çalışacağız. Şimdiye kadar elbette bir Bulgar, ama aynı zamanda Rus, Türk ve Yunan Noel evleri yapmayı planladık” diye kaydetti. Belediye Başkanı, kermes kurulacak alanda kermes süresi boyunca Noel ve Yılbaşı kutlamalarına uygun müziklerin çalınacağını da sözlerine ekledi.


DİĞER HABERLER