Kırcaali Belediyesi, Edirne Trakya Üniversitesi ile mükemmel iş birliğini genişletiyorCuma, 09 Haziran 2023

Kırcaali Belediyesi, Edirne Trakya Üniversitesi ile mükemmel iş birliğini genişletiyor

Kırcaali Belediye Başkanı Doç. Dr. Hasan Azis, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bugün Kırcaali'deki hastane ziyaretimizde Edirne Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu başkanlığında bir heyeti ağırlama şerefine nail olduk” diye bildirdi.

Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Kırcaali'deki hastanenin temsilcileri ile Edirne'den gelen heyet arasındaki görüşmede yaptığı selamlama konuşmasında, “Pandemi sürecinde Sayın Hasan Azis önderliğinde başlattığımız ortak faaliyetimize devam ediyoruz. Hastalarımız için sağlık alanında iş birliğimiz son derece önemlidir. Hastalıklar sınır tanımaz, bu nedenle karşılıklı anlayışa sahip olmak önemli ve bu konuda Kırcaali Belediyesi'ne misafirperverliği için teşekkür eder, sizi de Edirne'deki Trakya Üniversitesi'nde görmeyi dört gözle bekleriz” diye kaydetti.

Kırcaali Dr. Atanas Dafovski Hastanesi’nin Doğu Rodoplar bölgesinde yaşayan vatandaşlar için temel bir tıbbi tesis olduğunu anımsatan Belediye Başkanı, “Edirne Trakya Üniversitesi ile ilişkilerimizin birçok alanda tecrübe paylaşımı yönünde devam etmesinden Kırcaali Belediye Başkanı olarak memnuniyetimi ifade etmek istiyorum. İyi iş birliğimiz hastaların post-covid tedavisine yönelik programlar kapsamında başladı ve şimdi çok daha geniş bir hastalık yelpazesinin tedavisinde uzmanlığımızı geliştirmeye yardımcı olma fikriyle iş birliğimizi genişletiyoruz” diye belirtti.

Doç. Dr. Azis, “Bugün Trakya Üniversitesi Rektörüne sadece misafir öğretim üyesi olarak değil, aynı zamanda doktor ve hemşire değişimi olarak da pratik deneyim alışverişi konusunu arz ettim ve bir veya iki ay içinde bir heyetimizin Trakya Üniversitesini ziyaret etmesini bekliyoruz. Böylece Trakya Üniversitesi Rektörü’nün bir ekibimizin orasını ziyaret ederek deneyimlerini paylaşma davetine icabet etmiş olacağız” diye bildirdi.

Belediye Başkanı, “Hastanemizin Müdürü Prof. Dr. Todor Çerkezov'a ve Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na mükemmel iş birliği için teşekkürlerimi bir kez daha arz ederim. Trakya Üniversitesi'nden profesörlerin burada verdiği konferanslar giderek daha popüler hale geliyor ve bugün birçok öğrenci ve doktor bunlardan faydalanıyorlar” diye ifade etti.

Trakya Üniversitesi'nden gelen heyette ayrıca Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu, Trakya Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Abdullah Taş’ın ve Dış İlişkiler Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Rifat Gürgendereli de yer alıyor.


DİĞER HABERLER