Kırcaali Belediyesi, Karlovo bölgesindeki sel mağdurlarına gıda yardımı yapacakPerşembe, 27 Ekim 2022

Kırcaali Belediyesi, Karlovo bölgesindeki sel mağdurlarına gıda yardımı yapacak

Kırcaali Belediyesi, Plovdiv (Filibe) ilinin Karlovo (Karlıova) ilçesine bağlı köylerdeki sel felaketi mağdurlarına gıda desteği sağlayacak. Buna ilişkin öneri, Belediye Başkanı Dr. Müh. Hasan Aziz tarafından Belediye Meclisine sunuldu.

Belediye Başkanı, Belediyenin Mülkiyetinde Bulunan Malların Satın Alınması, Yönetimi ve Tasarrufuna İlişkin Yönetmeliğin 63. maddesi ile bağlantılı olarak Yerel Özyönetim ve Yerel Yönetim Kanunu’nun (ZMSMA) 21. maddesinin 1. fıkrasının 8. bendi ve 2. fıkrasına istinaden Karlovo’nun Karavelovo ve Slatina köylerinin sel felaketi mağduru olan sakinlerine bağışlanmak üzere Karlovo Belediyesine şu gıda ürünleri sağlanmasını öneriyor:

Toplam değeri 10 920,00 BGN (on bin dokuz yüz yirmi leva) olan

1.Pirinç -1000,00 kg

2. Şeker-1000,00 kg

3. Hamur ürünleri - 2000,00 adet

4. Su- 0,500 ml 1800.00 adet pet şişe

Belediye Meclisinin Kırcaali Belediye Başkanına yukarıda belirtilen gıda ürünlerinin bağışı için Karlovo Belediye Başkanı Emil Kabaivanov ile bir sözleşme imzalaması görevini vermesi bekleniyor. Kabaivanov, yapılacak gıda yardımını Karavelovo, Bogdan ve Slatina köylerindeki sel felaketi mağdurlarının gıda ihtiyaçlarını karşılamak üzere onlara teslim edecek.


DİĞER HABERLER