Kırcaali Belediyesi, Noel ve Yılbaşı sürprizleri hazırlıyorCuma, 11 Kasım 2022

Kırcaali Belediyesi, Noel ve Yılbaşı sürprizleri hazırlıyor

Kırcaali Belediye Başkanı Dr. Müh. Hasan Azis’in gazetecilere yaptığı açıklamaya göre, Kırcaali Belediyesi, şehrin sakinleri ve misafirleri için Noel Yortusu ve Yılbaşı sürprizleri hazırlıyor. Arka arkaya ikinci yıl Bulgaria Bulvarı'na 15 ahşap evcik kurulacak. Belediye yerli üreticileri ve tüccarları bu ahşap evcikleri kiralamaya davet edecek. Onların yerli malı arı ürünleri, süt ürünleri, tatlıları satışa sunmaları bekleniyor. Okullara ve anaokullarına da kuracakları stantlar için ahşap evcikler almaları teklif edilecek. Bu yılki pazar hayır amaçlı kurulacak ve toplanan fonlar hasta Gabi'nin tedavisini desteklemek için bağışlanacak” diye açıkladı.

“Kırcaali Meleği” adlı ışık enstalasyonu yeniden yanacak. Bu yıl "Barış İçin Umut" mesajı verilecek. Hatırlanacağı üzere geçen yıl Mimar Stanislava Todorova’nın önerisi üzerine geçen yılki mesaj, pandemi ile mücadelede ön saflarda yer alan doktorlarımıza ithaf edilmişti.  

Belediye binasının önündeki yeşil alana ışıklı bir "Kırcaali" yazısı konulacak. Şehrin sakinleri ve misafirleri, hatıra olarak önünde fotoğraf çekebilecekler. Bu yazıyla "Vandalizm’e ve Saldırganlığa Hayır" mesajı verilecek.

Belediye Başkanı, “Üç Noel ağacı yeniden parlayacak. Küçükler için Noel Baba, kızak ve ren geyiği olacak”, dedi.

Georgi KULOV


DİĞER HABERLER