KIRCAALİ BELEDİYESİ ‘SU AYNASI'NIN' KABULU İÇİN DEVLET KOMİSYONU İSTİYORSalı, 20 Temmuz 2010

KIRCAALİ BELEDİYESİ ‘SU AYNASI'NIN' KABULU İÇİN DEVLET KOMİSYONU İSTİYORKırcaali Belediyesi kentin göbeğinde bulunan Arda Nehri üzerine inşa edilen ‘Su Aynası' tesisine kullanma ruhsatı verilmesi için devlet tarafından kabul komisyonu kurulmasını isteyecek. Belediye Başkanı Hasan Azis, "Bu isteğimiz yazılı bir şekilde 22 Temmuz günü tesisin sahibi olan Bölgesel Kalkınma ve Gelişme Bakanlığına sunulacaktır" dedi.

Başkan Azis, o zamana kadar Ulusal Yapı Denetim Müdürlüğü'nün Plovdiv şubesi tarafından çıkarılan ‘Su Aynası' tesisinin su kapakları açılıp suyun boşaltılması emri yerine getirilmeyeceğini söyledi. "Bizler belediye olarak tesis kapaklarını açıp suyu boşaltamayız. Tesisi nehir üzerinde bulunup kamu devlet malıdır, su kapakları sadece Bölgesel Kalkınma ve Gelişme Bakanı veya onun tarafından vekilen görevlendirilmiş kişi tarafından açılıp kapatılabilir".

Belediye başkanı, hakkında ‘Su Aynası' inşası sırasında kalitesiz malzemenin kullanıldığı, böyleci tesis kullanım ömrünün kısaltıldığıyla ilgili yöneltilen suçlamayı da reddetti. Kendisi tarafından inşaattan alınan örnekler test edilmek üzere üç farklı laboratuara gönderildiğini ki, birisinin Devlet Ulusal Güvenlik Ajansı (DANS) laboratuarı olduğunu, üç yerden de olumlu sonuç aldığını söyledi.


DİĞER HABERLER