Kırcaali Belediyesi yeni çöp temizleme ve çöp toplama araçları satın alıyorPerşembe, 18 Nisan 2024

Kırcaali Belediyesi yeni çöp temizleme ve çöp toplama araçları satın alıyor

Kırcaali Belediyesi, "Yeşillendirme, Bayındırlık ve Temizlik" belediye işletmesinin ihtiyaçları için dört yeni makine satın alacak.

Yeni ekipmanlar arasında süpürme emme cihazı ve çöp toplama haznesi olan çok amaçlı bir süpürme makinesi, düzensiz çöplüklerin temizlenmesi için bir ekskavatör-yükleyici ve yeni bir kamyon yer alıyor.

"Kamu ihalesi kapsamında bir yüklenici şirket seçtik ve çöp ve atık toplama araçlarının alımına ilişkin sözleşme imzalanmak üzereyiz." diyen Belediye Başkanı Erol Mümün verdiği brifingde sözleşmenin toplam değerinin 980 000 leva olduğunu söyledi.

Mümün, çöp ve atık toplama ekipmanına belediyenin parklardan, sokaklardan, kaldırım alanlarından ve kamuya açık yerlerden ağaç dalları ve yeşil atıkları toplamak ve taşımak için ihtiyaç duyduğunu belirtti.

Başkan Mümün, "Yeni ekipmanla birlikte sunduğumuz çöp toplama ve temizlik hizmetlerinin kalitesini artıracağımıza inanıyoruz. Ayrıca ülkedeki pek çok belediyenin sorunu olan düzensiz çöplüklerle de daha kolay ve zamanında mücadele edebileceğiz" dedi.

Belediye Başkanı bir kez daha belediye sakinlerine daha fazla sorumluluk çağrısında bulundu.

Kırcaali Belediye Başkanı Erol Mümün, "Belediye sakinlerini ev onarımları, eski ev aletleri ve benzerlerini temizlerken evsel atıkları düzenlenmiş yerlere atmaya çağırıyorum. Aksi takdirde bir sarmalın içine giriyoruz - temizliyoruz, ancak çeşitli yerlerde yeni çöplükler oluşuyor" dedi.


DİĞER HABERLER