Kırcaali Belediyesi, yükseköğretim alanında iş birliği fikrini tartıştıCuma, 15 Eylül 2023

Kırcaali Belediyesi, yükseköğretim alanında iş birliği fikrini tartıştı

Burgaz Prof. Dr. Asen Zlatarov Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Dr. Hristo Bozov, okulların açıldığı 15 Eylül arifesinde Hemşirelik Bölümü öğrencilerinin eğitiminde gelecekte iş birliği yapılmasını önermek için Kırcaali Belediyesi’ni ziyaret etti. Bu fikir, Belediye Başkanı Doç. Dr. Müh. Hasan Azis ve belediye yönetimi temsilcileriyle yapılan toplantıda tartışıldı.

Burgaz Devlet Üniversitesi bu yıl 60. kuruluş yıl dönümünü kutluyor ve 30 yıldan fazla bir süredir tıbbi kurumlar için başarılı bir şekilde personel hazırlamakta ve en fazla sayıda kişiye sağlık hizmetleri alanında lisans eğitim ve yeterlilik derecesi kazandıran eğitim vermiştir. Kırcaali ilçesinde Burgaz Prof. Dr. Asen Zlatarov Üniversitesi Halk Sağlığı ve Sağlık Hizmetleri Fakültesi'nin bir şubesi açılması fikri var.

Belediye Başkanı ve Rektör, geleceğin hemşirelerinin eğitimi için bir eğitim üssü olarak donatılacak uygun bir yer aramak amacıyla Belediye sınırları içindeki okul ağına ve sağlık hizmeti verilen kurumlara ait çeşitli binaları ziyaret ettiler. Her ikisi de hemşirelik alanının Bulgaristan'daki sağlık uzmanları arasında en büyük personel sıkıntısı çekildiği deneyimini paylaşarak, bu nedenle, hem okul ağında hem de yüksek öğrenim alanında hemşire eksikliği krizini aşmak için iş birliğine başladılar.


DİĞER HABERLER