Kırcaali Belediyesinden bir heyet, kardeş Brüksel'in Saint-Jos-ten-Nood Belediyesi’ni ziyaret ettiSalı, 06 Haziran 2023

Kırcaali Belediyesinden bir heyet, kardeş Brüksel'in Saint-Jos-ten-Nood Belediyesi’ni ziyaret etti

Belediye Başkanı Doç. Dr. Hasan Azis’in başkanlığındaki heyet, Perperikon Antik Kenti maketi ile Kırcaali ilçesinde doğal, arkeolojik ve mimari yapıların fotoğraf sergisinin Avrupa Parlamentosu'nda sunulduğu Belçika'nın başkenti Brüksel ziyareti sırasında Kırcaali’nin kardeş Brüksel'in Saint-Jos-ten-Nood Belediyesi’ni de ziyaret etti. Belediye yönetimiyle yapılan görüşmede 2019 yılında kardeş olan iki belediye arasındaki ikili ilişkilerin geliştirilmesine yönelik olanaklar ele alındı.

Toplantıya Saint-Jos-ten-Nood Belediye Başkan yardımcıları Dora İlyunga ve Kadir Yüzkonakçı,  Burgaz Valisi Prof. Dr. Mariya Neykova, Kırcaali Belediye Meclis Başkanı Hüseyin Ahmet, Belediye Başkan Yardımcısı Tuncay Şükrü, Belediye Genel Sekreteri Sebahtin Riza, Kırcaali Belediye Meclis üyeleri, diğer konuklar ve Kırcaali’deki medya kuruluşlarının temsilcileri katıldılar.

Saint-Jos-ten-Nood Belediyesi Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Dora İlyunga, “Kırcaali'yi ziyaret ettiğimizde Doç. Dr. Azis, ortaklıklar kurma ve şehirler arasında mükemmel bir iş birliği kurma azmiyle belediyede iyi bir mikro iklim yaratmak için Belediye Başkanı’nın yetkinlik ve yetkilerini bize tanıtmıştı” dedi.

Kırcaali Belediye Başkanı, Saint-Jos-ten-Nood Belediyesi yönetimine ve ayrıca Avrupa Parlamentosu'nda Perperikon Antik Kenti ve Doğu Rodoplar’ın diğer doğa harikalarının tanıtıldığı sergiye katılan ev sahipleri tarafından çok sayıda misafire de teşekkür etti.

Doç. Dr. Azis, “Ayrıca kardeş şehir protokolünün imzalanmasıyla Avrupa'daki Bulgaristan vatandaşları ve Kırcaali ilçesi sakinlerine elektronik hizmetlerin sağlanması için bir proje öneren, hazırlayan ve uygulayan Bulgaristan'daki ilk belediyeyiz ve bu proje çerçevesinde vatandaşlara yönelik idari hizmetler konusunda büyük bir yenilik yaptık” dedi. Kırcaali ilçesi sakinlerinin Belçika'da yaşayan tüm Bulgaristan vatandaşlarına özel selamlarını ileten Belediye Başkanı, Kırcaali Arda 1924 Profesyonel Futbol Kulübü takımının Avrupa başkentinin kalbinde özel bir taraftar kulübü olduğunu hatırlattı.


DİĞER HABERLER