Kırcaali Belediyesinden doğal afetlerden zarar görenlere mali yardımCuma, 27 Şubat 2015

Kırcaali Belediyesinden doğal afetlerden zarar görenlere mali yardım Kırcaali İlçesinde şubat ayının başında şiddetli yağmurlardan zarar gören kişi ve ailelere bir kereye mahsus olmak üzere yardım parası verilecek. Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis tarafından sunulan teklif, Kırcaali Meclisi'nin dünkü oturumunda tüm Meclis Üyeleri tarafından oybirliğiyle desteklendi.

Meclis kararıyla Belediye Bütçesinden tazminat ve yardım olarak toplam 16 500 leva miktarında kaynak tahsis edilmesi onaylandı. Sipey (Durhanlar) köyünden beş aileye destek verilecek.

Onlardan iki aileye 3 000'er leva, kalan diğer üç aileye ise 2 000'er leva verilecek. Aynı kararla dört ayrı kişiye de yardım ödenecek. Söz konusu yardımları biri 2000 leva, ikisi 1000'er ve biri de 500 leva miktarındadır.

Kırcaali Belediyesi tarafından kurulan bir komisyonun şiddetli yağmurların verdiği hasarları tespit çalışmaları ve şiddetli rüzgar ve yağmur yağışlarından en büyük ölçüde zarar görenlerin belirlenmesi üzerine yapılacak yardımların miktarı da belirlendi.


DİĞER HABERLER