Kırcaali Belediyesinin, eğitim altyapısında yer alan beş yapı tasarımı tamamlandıÇarşamba, 26 Ocak 2022

Kırcaali Belediyesinin, eğitim altyapısında yer alan beş yapı tasarımı tamamlandı

Kırcaali Belediyesinin, Eğitim ve Bilim Bakanlığının (MON) 2020 - 2022 dönemine ilişkin kreş, anaokulları ve okulların inşaatı, genişletilmesi, yükseltilmesi ve yeniden inşasına yönelik programınca hibe desteği verilen beş proje kapsamında eğitim altyapısında yer alan yapıların tasarımı tamamlandı. Bu yapıların dördü, 1. Kreşler ve Anaokulları - Yeni Binaların İnşası ile Mevcut Binaların Genişletilmesi, Yükseltilmesi ve Yeniden İnşası Modülü, biri ise 2. Devlet ve Belediye Okulları - Yeni Binaların İnşası ile Mevcut Binaların Genişletilmesi, Yükseltilmesi ve Yeniden İnşası Modülü kapsamında tasarlandı.

Belediye Başkan Yardımcısı Müh. Katya Mitovska, basına yaptığı açıklamada, "Halihazırda yapıların tasarımı tamamlanmış olup, proje faaliyetlerini üstlenecek yüklenici firma seçimi için ihale prosedürleri başlatılacaktır” diye bildirdi.

Müh. Mitovska, programın 2. modülü kapsamında Kırcaali’deki Georgi Benkovski İlköğretim Okulu binasının yeniden inşası ve yenilenmesinin gerçekleştirileceğini açıkladı. Projenin 1 999 800 leva tutarında hibe desteği alacağı anlaşıldı.

Programın 1. modülü kapsamında “Çayka” ve “Ştastie” anaokullarının binalarının genişletilmesinin yanı sıra il merkezindeki eski 5 nolu anaokulu binasının yeniden inşaatı yapılacak. Programca ayrıca Vızrojdentsi semtinde yeni bir anaokulu inşaatının finanse edilmesi de onaylandı. Projeye 2 906 300 leva tutarında hibe desteği verilecek. 

Ülkede onaylanan tüm projelerle 2020 - 2022 dönemine ilişkin programın uygulanması için gerekli fonlar merkezi yönetim bütçesinden sağlanmaktadır.


DİĞER HABERLER