Kırcaali Belediyesinin Üreticiler Pazarının borcunu garanti etmesi için kamu tartışması yapılacakPerşembe, 29 Aralık 2011

Kırcaali Belediyesinin Üreticiler Pazarının borcunu garanti etmesi için kamu tartışması yapılacakKırcaali Meclisinin bugünkü oturumunda Belediyenin "Üreticiler Pazarı" şirketinin Allianz Bankasına olan borcunun ödenmesini garanti etmesi için geniş kamu tartışması yapılacağı belli oldu. Aynı zamanda bazı Meclis Üyeleri şirketin yönetiminin değiştirilmesi gerektiğini ve yapılacak bir müsabakayla yeni yönetici göreve getirilmesi gerektiğini öne sürdüler.

Bugün Yerel Meclis Başkanı Raif Mustafa'nın Bulgaristan Cumhuriyeti Ulusal Belediyeler Birliği (NSORB) Genel Kurulunda Kırcaali Belediyesini temsil etmesi kararı alındı.

Yerel Meclis çöp vergisinin miktarının gelecek yılda 0,4 promile yükseltilmesi kararını aldı. Bütçe ve Maliye Komisyonundan bu önleme gitme gerekçesi olarak geçen yıl Parlamentonun kabul ettiği Atıkları Yönetme Kanununda değişikler olduğunu belirttiler.

Kırcaali Belediyesinin su kalitesinin iyileştirilmesine ilişkin bir projesinin hayata geçirilmesi sonucunda Kırcaalilerin bir metreküp su için 3 Levaya kadar ödeyecekleri olasılığı ortaya çıktı.

Ayrıca bugünkü oturumda Meclis Üyeliğinden istifa eden Hak ve Özgürlükler Hareketinden Ehliman Çoban'ın yerine geçmek üzere 23 yaşındaki Aykız Veli yemin töreni gerçekleştirdi ve vatandaşların yararı için çalışacağına dair imza attı.


DİĞER HABERLER