Kırcaali Bölge Müftülüğü, 400 çocuk için piknik etkinliği düzenlediÇarşamba, 17 Ağustos 2022

Kırcaali Bölge Müftülüğü, 400 çocuk için piknik etkinliği düzenledi

Kırcaali Bölge Müftülüğünden yapılan açıklamaya göre Müftülük, bünyesindeki Kur’an Kursu öğrencilerine yönelik Kirkovo (Kızılağaç) ilçesine bağlı Podkova (Nalbantlar) köyündeki Yedi Kızlar Camiinde büyük bir piknik düzenledi.

Piknik etkinliğine Kırcaali bölgesindeki muhtelif Kur’an kurslarına giden yaklaşık 400 çocuk katıldı.

Çocukların sevincini paylaşmak için Kırcaali Bölge Müftüsü Basri Eminefendi, Müftü Vekili Suray Mustafa ve Kur’an Kursu hocaları da pikniğe iştirak ettiler.

Programın başında Kırcaali Yeni Camii İmam-Hatibi Nurullah Taşkın Kur’an tilaveti sundu. Ardından Kırcaali Din görevlisi Metin Uluocak ve Bölge Müftüsü Basri Eminefendi birer selamlama konuşması gerçekleştirdiler.  

Daha sonra çocuklar için özel olarak hazırlanan eğlence programı başladı.

Bölgenin muhtelif Kuran kurslarından çocuklar çuval atlama, halat çekme ve dev ayak oyunlarında hem oynayıp eğlendiler hem de hünerlerini sergilediler. Yedi Kızlar Camii bahçesinde tam bir şölen alanına dönüştü.  

Oyunlardan sonra pikniğe katılan herkese yemek ikram edildi.

Açıklamada, “Allah katkıda bulunan, emeği geçen herkesten razı olsun!” denildi.

Bulgaristan Başmüftülüğü’nün temmuz ayı başında başlayan yaz Kur’an kursları ağustos ayı sonuna kadar devam edecek.

Yaz Kur’an kursları, geleneksel olarak Bölge Temel İslami Bilgiler Yarışması ve Ulusal Temel İslami Bilgiler Yarışması ile sona ermektedir. Yarışmalarda dereceye girenler yine özel ödüller ile ödüllendirilecekler.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER