Kırcaali Bölge Müftülüğü, yetim çocuklar için gezi düzenlediCuma, 26 Mayıs 2017

Kırcaali Bölge Müftülüğü, yetim çocuklar için gezi düzenledi Kırcaali Bölge Müftülüğü, Başmüftülük ve Hasene Vakfı'nın desteğiyle Başmüftülük tarafından aylık burs verilen yetim çocuklar için gezi düzenledi. Yetim çocuklar, velileri eşliğinde tarihi dokusu, kültürel ve müstesna yapısı ile altı asırdan bu yana Kabe'nin bir şubesi olan Kirkovo'nun (Kızılağaç) Podkova (Nalbantlar) köyünde bulunan Yedikızlar Camiini ziyaret etme fırsatı buldular. Burada Kırcaali Bölge Müftüsü Beyhan Mehmet, onlara tarihi caminin tarihçesini anlattı, yarın gireceğimiz Ramazan ayını değerlendirdi. Ardından Kırcaali Bölge Müftülüğü İrşat Bölümü Başkanı Sezer Sadulov, cami bahçesinde Asr-ı Şerifler okudu.

Gezi programı Momçilgrad (Mestanlı) İlahiyat Lisesi ziyareti ile devam etti. Burada grup lise müdürü Ahmet Bozov ve Başmüftü Yardımcısı Birali Birali tarafından karşılandı. Ahmet Bozov, çocuklara ve velilere ilahiyat lisesinin sunduğu imkanlar hakkında bilgi verdi. Yetim çocuklara ve velilerine hitaben selamlama konuşması yapan Başmüftü Yardımcısı Birali Birali ise Başmüftülük Sosyal Hizmetler Biriminin faaliyeti ve daha somut olarak da yetimlere destek vermeye yönelik faaliyetler hakkında bilgi verdi.

Programın sonunda Başmüftülük ve Hasene Vakfı'nın hayırseverlik çalışmaları sayesinde tüm yetimlere Ramazan kumanyaları, birer hisse kurban eti ve küçük hediyeler dağıtıldı.


DİĞER HABERLER