Kırcaali Bölge Müftülüğünden Resmi Murat'a nezaket ziyaretiPazartesi, 30 Kasım 2015

Kırcaali Bölge Müftülüğünden Resmi Murat'a nezaket ziyareti Kırcaali Bölge Müftülüğünden bir heyet bugün Ardino (Eğridere) Belediye Başkanı Resmi Murat ile makamında ziyaret ederek, yeni başarılı ve yararlı bir dönem diledi.

Bölge Müftüsü Beyhan Mehmet, "İlçenin sınırları dahilinde her yıl çeşitli kültürel ve dini etkinlikler düzenleniyor. Burada insanlar bilgiye meraklılar. Bilime büyük ilgi gösteriyorlar. Bilime ilgi duyan her bir insan ise sonrasında dini aidiyetini de aramaya başlıyor. Albert Einstein'ın dediği gibi, `Dinsiz bilim topal, bilimsiz din kördür`", diye kaydetti.

Kırcaali Müftüsü, Belediye Başkanı Resmi Murat'ın şahsında belediye yönetimine bulundukları tüm taleplerine verdikleri destekten dolayı şükranlarını sundu.

Resmi Murat, Bölge Müftüsüne hep böyle birlikte çalışmaya devam etmeleri ve birbirlerine yardımcı olmalarını diledi.

Belediye Başkanı, Ardino, Padina (Makmulu), Jıltuşa (Sarıkız), Başevo (Hallar), Gorno Prahovo (Tosçalı), Rusalsko (Hotaşlı), Bogatino (Çorbacılar) köylerinde yağmur dualarını ve Mleçino (Sütkesiği) ve Byal İzvor (Akpınar) köylerinde Bulgarlaştırma süreci kurbanlarını anma törenlerini bölge müftülüğü ile birlikte organize edip katılım gerçekleştirdiklerini vurguladı.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER