Kırcaali Bölge Müftüsü Beyhan Mehmed: "Sayın Tsaçeva'yı ağırlamak bizim için şeref olacaktı"Pazartesi, 16 Mayıs 2011

Kırcaali Bölge Müftüsü Beyhan Mehmed: Geçen Cumartesi günü Bulgaristan Halk Meclisi Başkanı Tsetska Tsaçeva, Kırcaali'de düzenlenen Mayıs Festivaline konuk olarak katıldı. Etkinlikten sonra Sayın Tsaçeva Merkez Camiyi ziyaret etti. Ancak Kırcaali Bölge Müftüsü Beyhan Mehmed ile görüşemediler. Kırcaali Haber gazetesi okuyucuları için bu olayı Beyhan Hoca şöyle değerlendirdi:

"Öncelikle şunu belirtmek isterim ki, Bulgaristan Millet Meclisi Başkanı Tsetska Tsaçeva'nn Kırcaali'yi ziyaret etmesinden son derecede memnun olduk. Hatta ben Tsaçeva'ya nasıl bir hediye sunarım, nasıl bir demet çiçek hediye ederim diye düşünüyordum. Ziyaretlerini gözlerim önünde bulunduruyor, o anları canlandırıyordum.

Ancak Sn. Meclis başkanımızın programını düzenleyen, protokolü oluşturan sorumlu kişiler benimle görüşmediler. Ziyaret anlarına kadar inşallah aranırım diye ümitliydim, haliyle davet edilmediğimden dolayı, Sayın Tsaçeva'nın cami ziyareti esnasında orada bulunamadım. Esefle (üzüntüyle) belirtilmesi gereken bir geçişme oldu.

Maalesef, davet edilmediğimizden dolayı, bizler de bu ziyarete katılamadık.

Bu olay Tsaçeva'nın iradesi dışında gerçekleştiğini düşünüyorum, ihmalin de protokolü takip eden sorumluların olduğunu sanıyorum. Camii ziyaretini birlikte yapmamız temsil ettiğimiz Müslüman halk açısından da ehemmiyet arz ederdi. Nitekim Bulgaristan Halk Meclis Başkanının bizleri ziyaret etmesi ayrı bir şereftir, iftihar vesilesidir. Fakat ne yazık ki bizler kendisiyle bir araya gelemedik, gerektiği gibi ağırlayamadık, bunun hüznünü haliyle yaşıyoruz".


DİĞER HABERLER