Kırcaali Bölge Müftüsünden Çernooçene Belediye Başkanına Tebrik ZiyaretiCuma, 29 Kasım 2019

Kırcaali Bölge Müftüsünden  Çernooçene Belediye Başkanına  Tebrik Ziyareti Kırcaali Bölge Müftüsü Beyhan Mehmet, yeniden Çernooçene (Yenipazar) Belediye Başkanı ve Belediye Meclis Başkanı seçilen Aydın Osman'ı ve Bedriye Gaziömer'i makamlarında ziyaret ederek, başarılı bir yeni döneme imza atmalarını temenni etti.

Müftü, Çernooçene Belediyesi yönetimine bölgedeki mescit ve camilerin yenilenmesinde yardımcı olmasından dolayı şükranlarını dile getirdi.

Belediye Başkanı Aydın Osman da yeni dönemde Kırcaali Bölge Müftülüğü ekibi ile verimli ve yapıcı bir diyalog içerisinde olmaları temennisinde bulundu. Belediye Başkanı, Bölge Müftülüğü ekibine bölgedeki Müslümanların geleneklerini koruyabildikleri için teşekkür etti.

Aydın Osman, yaz aylarında Çernooçene bölgesinde her yıl düzenlenen onlarca mevlidi ve yağmur duasını buna örnek olarak gösterdi. Belediye Başkanı, "Bu merasimler aynı zamanda dünyanın çeşitli yerlerine dağılmış insanların bir araya getirerek, onların toplumda uyum sağlama ve iyi ilişkiler kurmanın önemini anlamaları için bir fırsattır. Bu bakımdan daha iyi insanlar olmamızı, birbirimizle kaynaşmamızı ve birbirimize hoşgörülü davranmamızı diliyorum, buna ihtiyacımız var" diye vurguladı.

İsmet İSMAİL


DİĞER HABERLER