Kırcaali Bölge Müftüsünden Başkan Dündar'a ZiyaretPazartesi, 29 Temmuz 2013

Kırcaali Bölge Müftüsünden Başkan Dündar'a ZiyaretKırcaali Bölge Müftüsü Beyhan Mehmet, beraberindeki heyet ile birlikte Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ı makamında ziyaret etti.

Kırcaali Müftü Yardımcısı Erhan Recep, Kırcaali Bölge Vaizi Enver Nasuf, Sofya İslam Enstitüsü Öğretim Üyesi Bilal Coşkun'un ile birlikte Başkan Dündar'ı makamında ziyaret eden Kırcaali Bölge Müftüsü Beyhan Mehmet, kendilerine verdiği destek ve katkılardan dolayı teşekkür etti. Osmangazi Belediyesi olarak, gerek Bulgaristan, gerekse diğer balkan ülkelerinde gerçekleştirdikleri etkinliklerin, sadece Türk ve Müslüman dünyasını değil, farklı din ve kültürden insanları bir araya getirdiğini ifade eden Beyhan Mehmet, "Bölgede dostluk ve barışın gelişmesine sağladığı destek ve katkılardan dolayı, Başkan Dündar'a teşekkür ediyoruz. Bu desteklerinin, bundan sonra da süreceğine inanıyoruz" dedi.

Kardeş Şehir Kırcaali'den gelen konuklarını makamında ağırlayan Başkan Dündar, Osmangazi olarak güçlü akrabalık bağları bulunan Balkan ülkeleri ile olan yakın ilişkilerin artarak devam edeceğini söyledi. Dündar, "Balkan ülkelerinde düzenlediğimiz etkinliklerin manevi hazzı çok farklı. Farklı dil, din ve kültürden insanın bir araya geldiği bu etkinlikler, başta bölge barışı olmak üzere, dostluk ve kardeşlik duygularının gelişmesine büyük katkı sağlayan bu etkinliklerimiz bundan sonra da sürecek" dedi.


DİĞER HABERLER