Kırcaali bölgesinde çok sayıda yerleşim yerlerinin elektriği kesildiPerşembe, 20 Aralık 2012

Kırcaali bölgesinde çok sayıda yerleşim yerlerinin elektriği kesildi Kırcaali'de kötü hava şartlarına rağmen acil yardıma muhtaç yerleşim yerleri yok. Yollar kış şartlarında kullanıma elverişli. Dünden itibaren motorlu taşıt araçların il çapındaki karayollarında trafiğe katılmalarına sınırlama getirildi. 3,5 tondan fazla yük ağırlığında kamyonların hareketi yasaklandı. Yük taşıt araçları römork ve yarı römork olmaksızın, otomobiller ise tekerleklere zincir takılarak kullanılmalıdır.

Son günde en çok yağmur Kırcaali Belediyesi'ne, en çok kar ise Ardino (Eğridere) bölgesine yağdı. Bazı yerlere düşen kar 60 santimetreden yüksek kar örtüsü oluşturdu.

Kış hava şartlarından elektrik dağıtım ağısı büyük zarar gördü.

Kırcaali Belediyesi'nde toplam 47 muhtarlıktan 39 muhtarlığa bağlı yerleşim yerlerinin elektriği kesildi. Ardino Belediyesi'nde 27 yerleşim yerinde elektrik yok.

Kirkovo'nun (Kızılağaç) Tihomir ve Drangovo (Büyükipdere) köyleri de elektriksiz kaldı. Ayrıca Çernooçene (Yeni Pazar) Belediyesi'nde 45 köyde ve Cebel bölgesinde ise 5 yerleşim yerinin de elektriği kesildi. EVN elektrik dağıtım şirketinin ekipleri, oluşan arızaların giderilmesi için çalışıyor. Bazı bölgelerde su şebekesinde de arızalar oldu. Çernooçene Belediyesi'nde 2 köyde, Kırcaali'nin Visoka Polyana (Yaylacık) köyünde ve Çebel Belediyesi'nde 3 yerleşim yerinde su kesildi.

Kar yığınları oluşmasından dolayı Cebel'in Şterna (Havuzlu) ve Kontil köylerine ulaşım yok.


DİĞER HABERLER