Kırcaali bölgesinde gıda paketi dağıtımı başladıPazartesi, 20 Eylül 2021

Kırcaali bölgesinde gıda paketi dağıtımı başladı

Kırcaali Vali Yardımcısı Pavel Getev, 20 Eylül pazartesi günü bölgede ihtiyaç sahiplerine yönelik gıda yardımı kampanyası başlattı. Yardım kampanyası, En Yoksullar İçin Avrupa Destek Fonu tarafından desteklenen Gıda ve / veya Temel Malzeme Desteği Operasyonel Programı Bireysel Gıda Paketleri Sağlanması 2020 Operasyonu Tip 2 kapsamında Bulgar Kızılhaç Örgütü (BÇK) Kırcaali İl Teşkilatı tarafından gerçekleştiriliyor.

Programın Yönetim Otoritesi olan Sosyal Yardımlar Ajansı tarafından hazırlanan gıda yardımı alma hakkına sahip kişilerin listelerine Kırcaali ilinden toplam 9 203 kişi dahil edildi. Onların 8019’u tek üyeli ve iki üyeli ailelere ve 1184’ü üç üyeli ve daha büyük ailelere mensuptur.

Her iki gruba ait yararlanıcılara 15 çeşit dayanıklı ürün içeren, ancak paketin içeriği farklı bir gıda paketi verilecek. Paketlerin içeriği, dağıtım süresi ve çalışma saatleri ile ilgili bilgiler geçici dağıtım merkezlerinde göze çarpan bir yere yerleştirildi. Bulgar Kızılhaçı'nın çalışanları ve gönüllüleri aracılığıyla Kırcaali ilinde gıda yardımı alma hakkına sahip kişilere yaklaşık 130 ton gıda ürünü ve gıda programına eşlik eden beş tür önlem hakkında bireysel danışmanlık hizmeti sağlanacak.

Kırcaali ilinde gıda paketleri BÇK Kırcaali İl Teşkilatı tarafından oluşturulan sekiz geçici dağıtım noktasında dağıtılacak. 20 Eylül’de Kırcaali, Ardino (Eğridere), Cebel (Şeyhcuma), Çorbaciysko (Çorbacılar) köyü ve Kirkovo'daki (Kızılağaç) gıda dağıtım merkezleri hizmete başladı. 21 Eylül’de Momçilgrad (Mestanlı), 23 Eylül’de Krumovgrad (Koşukavak) ve 24 Eylül’de ise Çernooçene (Yenipazar) ilçe merkezlerinde gıda dağıtımı başlayacak.

Kırcaali Valiliğinden yapılan açıklamada, “Tüm gıda yardımı alma hakkına sahip kişileri, kişisel koruyucu ekipman kullanma ve fiziksel mesafe kuralına uyma gibi koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı alınan önlemlere kesinlikle uymaya çağırıyoruz” denildi.


DİĞER HABERLER