Kırcaali bölgesinde Yetimler Haftası Kampanyası sürüyorPazartesi, 21 Kasım 2022

Kırcaali bölgesinde Yetimler Haftası Kampanyası sürüyor

Kırcaali Bölge Müftüsü Basri Eminefendi, verdiği bilgiye göre, “Kırcaali bölgesinde anne-baba şefkatinden mahrum büyüyen çocuklara burs verilmesi için bir bağış toplama kampanyası sürüyor. İnisiyatif Başmüftülük tarafından başlatıldı. Kampanya üst üste on yıldır düzenleniyor. Bölgedeki tüm camiler yardım kampanyasına katıldı” diye bildirdi. Müftü, Bölge Müftülüğünün kampanyayı bir hafta önce imamlar aracılığıyla duyurarak başlattığına dikkat çekti. Cuma günleri hayır kermesleri düzenleniyor. Kermeslerde bayanlar tarafından ev yapımı spesiyaliteler ve tatlılar, Bölge Müftülüğü tarafından ise dini kitaplar satışa sunuluyor.

Toplanan para Başmüftülüğün Yetimler Fonuna aktarılıyor. Bu fon kaynaklarıyla yetim veya öksüz bir çocuğa aylık 70 leva veya yılda 840 leva tutarında burs veriliyor. Halihazırda 492 yetim ve öksüz çocuğa burs veriliyor.  Bunlardan 26'sı Kırcaali bölgesindendir.

Basri Eminefendi, bir yetim veya öksüz çocuğa verilen yıllık 840 levanın tamamını üstlenen iyi insanlar olduğuna dikkat çekti.

Bağışçı listesi Başmüftülüğe verilir. Oradan Müslümanlar Dergisinde ve Başmüftülüğün kurumsal web sitesinde yayınlanır.

Georgi KULOV


DİĞER HABERLER