Kırcaali bölgesinde yoğun kar yağışı için sarı kod alarmı verildiPerşembe, 26 Ocak 2023

Kırcaali bölgesinde yoğun kar yağışı için sarı kod alarmı verildi

Ulusal Meteoroloji ve Hidroloji Enstitüsü (NİMH), bölgede yoğun kar yağışı için sarı kod alarmı verdi. Meteorologlar, “Bugün önemli miktarda kar yağışı olacak. Kar örtüsü oluşacak. Hava durumu potansiyel olarak tehlikelidir. Tahmini hava olayları olağandışı değil, ancak dikkatli olunuz. Beklenen hava koşullarıyla ilgili gelişmeleri takip ediniz ve mümkünse risklerden kaçınınız” diye uyardılar.

Kırcaali Belediyesi Ulaşım, Reklam Faaliyetleri ve Belediye Denetimleri Daire Başkanı Orhan Kadirov,  Kardjali BG Vesti haber sitesine verdiği demeçte, “Kırcaali Belediyesi ile kışın yolların bakımı yapılması ve karın temizlenmesine ilişkin sözleşmesi olan şirketler uyarıldı. Tüm makineler kontrol edildi. Bölge Valiliği bir tutanak hazırladı. Onlar, şimdiye kadar sıcak hava nedeniyle henüz çalışmadılar” diye kaydetti. Kadirov, ilçe yollarında 1’si şehir içi yollarda olmak üzere toplam 9 firmanın kar temizleme çalışmaları yapacağını bildirdi. Şehir dışı yolların temizlenmesi için 36, şehir içi cadde ve sokakların temizlenmesi için ise 4 makine hazırdır.

Karayolları Kırcaali İl Müdürü İvanka Kalçeva, “İldeki ulusal karayolu şebekesi dahilindeki yollarda karı temizlemek için 82 iş makinesi hazır. Onlar, 649 km yolun bakım ve kar temizliğini yapacak. Onlara güncel bilgiler sunuyoruz” diye bildirdi.

Kardaji BG Vesti


DİĞER HABERLER