Kırcaali Buket Kadınlar Derneği'nden Huzurevine bağışCuma, 20 Nisan 2012

Kırcaali Buket Kadınlar Derneği'nden Huzurevine bağış  Bugün, Kırcaali Buket Kadınlar Derneği üyesi bir grup, Huzurevini ziyaret edip, 22 sandalye bağışında bulundu.
Bu sebepten dolayı Huzurevi Müdürü Marina Kireva, Kırcaali Haber Gazetesi için, "Bugün ilk defa Buket Kadınlar Derneği temsilcileri tarafından ziyaret edildik.

Huzurevi sakinleri adına Buket Kadınlar Derneğine kuruma yaptığı bağıştan dolayı şükranlarımı dile getirmek isterim. Böyle sandalyelere kurumda büyük bir ihtiyaç duyuluyordu, o yüzden hayırsever bayanların güzel sürprizine hepimiz çok sevindik. Daha yarından itibaren sandalyeler yemekhaneye yerleştirilerek kullanıma girecek ve böylece burada hizmet sunduğumuz yaşlı insanlar her gün bayanların yaptığı hayırseverlik davranışını hatırlayacaklar. Umarım Buket Kadınlar Derneği ile temaslarımız gelecek zamanda da devam eder ve bu bayanların son ziyareti olmaz" diye paylaştı.

Buket Kadınlar Derneği Başkanı Sabiha Mestan, Huzurevi yönetimi ve sakinlerinden onları akşam saatlerinde ziyaret ettikleri için özür diledi, fakat tüm dernek üyelerinin çalışan bayanlar oldukları için gündüz vaktinde bunu yapma imkanları olmadığını ifade etti.

Sayın Mestan, "Bugün Huzurevine yaptığımız bu bağıştan dolayı çok mutluyum, çünkü bunu uzun zamandan beri düşünüyorduk. Daha önceden "Nadejda" Engelliler Günlük Merkezine mobilya, kilim, perde bağışında bulunmuştuk ve bu defa da Huzurevinde olan bir ihtiyacı karşılamak istedik" diye kaydetti. Sabiha Mestan, Buket Kadınlar Derneğinin 8 Mart konseri sırasında üyelerinin kendi emeği olan el örgü ürünlerinin satışa sunulduğu kermesteden elde edilen 150 leva ve ayrıca birkaç iş adamlarının bağışladığı 60 leva ve dernekten bir bayanın verdiği 50 leva ile toplanan 260 leva ile Huzurevine bağışlamak üzere 20 sandalye aldıklarını açıkladı.

Bayanlar, sandalyeleri aldıkları mobilya mağazası sahibinin fiyattan indirim yapmasından başka, kendisinin de Huzurevine iki sandalye bağışladığını bildirdiler. Buket Kadınlar Derneği temsilcileri hayırseverlik faaliyetlerine devam edeceklerini belirttiler, fakat tam olarak bir şey söylemek için henüz erken olduğunu söylediler.


DİĞER HABERLER