KIRCAALİ ÇOCUKLARINA 8 TON OYUNCAK BAĞIŞLANDIPerşembe, 22 Nisan 2010

KIRCAALİ ÇOCUKLARINA 8 TON OYUNCAK BAĞIŞLANDIDün (21.04.2010) "Çayka" Anaokulu çocuklarına iki büyük koli oyuncak hediye edildi. Hediyeler Uluslar Arası "Bılgariya" Vakfı tarafından Kırcaali belediyesine bağışlanan 8 tonluk oyuncakların sadece küçük bir kısmıdır. Bu oyuncakları vermek için anaokuluna özel olarak vakfın temsilcisi olan Yakov Cerasi geldi. Sayın Cerasi, Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis ve yardımcısı Elisaveta Kehayova eşliğinde okulu ziyaret etti.
Belediye başkanımız, belediye adına vakfa teşekkür etti. Müh. Azis: "Aramızdaki ilişkilerin gelecek yıllarda da sürmesini umut ediyoruz" dedi. Sayın Azis, yaklaşık 70 kolilik bağışın eşit olarak belediye anaokullarına bağışlanacağını belirtti.
Sayın Cerasi: "Bu hediyeleri vermek için Kırcaali Belediyesini seçtiğimize mutluyuz. Vakfımız genelde tıp araç ve gereçleri bağışlamakta, ancak bağış yapmaya yeni alanlar her zaman bulunmakta. Bağışların birçoğu İsveçli Kontes Ester dö Pomeri yardımıyla düzenleniyor" dedi. Sayın Yakov Cerasi, Mayıs ayında Bulgaristan ziyaretleri esnasında Sayın Kontes'i Kırcaali'ye davet edeceğini söyledi.
Yakov Cerasi 1946 yılında Bulgaristan'da doğmuştur. İsrail'de büyümüş, uzun yıllar ABD'de okumuş ve çalışmıştır. 18 yıldır ülkemizde yaşamakta. Sayın Cerasi Uluslar Arası "Bılgariya" Vakfının kurucusu ve başkanıdır.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER