Kırcaali Ekonomi Meslek Lisesi öğrencileri, Samsun’da bir projenin final toplantısına katıldılarPerşembe, 08 Haziran 2023

Kırcaali Ekonomi Meslek Lisesi öğrencileri, Samsun’da bir projenin final toplantısına katıldılar

Kırcaali Aleko Konstantinov Ekonomi Meslek Lisesi öğrencileri bir kez daha uluslararası bir değişim projesinin katılımcıları oldular ve bu kez kendilerini Türkiye’nin Karadeniz kıyısına kaptırdılar.

Yurt dışına seyahat etmek uzun zamandan beri lise öğrencileri için bir gelenek haline geldi. Okul ortaklığı projelerine aktif katılım, okul yaşamının bir parçası ve lise öğrencilerinin düzenli olarak farklı Avrupa ülkelerini ziyaret etmeleri ve oralarda fikir alışverişinde bulunmaları hiç kimse için şaşırtıcı değildir.

Bir sonraki gezi, Erasmus+ Programı Stratejik Ortaklıklar 2. Ana Faaliyet Okul Eğitimi Sektörü Okul Arası Değişim Ortaklıklarına Yönelik Projeler kapsamında gerçekleştirilen "Google Araçları ve Mobil Uygulamaları Aracılığıyla Öğrenci Motivasyonunu Artırma" projesi dahilinde gerçekleştirildi.

Geçen yıl mayıs ayında Ekonomi Meslek Lisesi, eğitim ve öğretim faaliyetlerine ilişkin bir toplantıya ev sahipliği yaptı. Programda ayrıca duygu dolu ve harika bir organizasyonla gerçekleştirilen kültürel etkinlikler de yer aldı. Bu kez öğrenim hareketliliği, Bulgaristan, İtalya, Letonya ve Portekiz’den olmak üzere beş ortak ülkeden öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla Türkiye’nin Samsun şehrinde gerçekleşti.

Katılımcıların öğrenim hareketliliği, öğrenciler için toplantının konusuna ilişkin ilgi çekici etkinliklerle doluydu. Katılımcılar okullarını, ülkelerini ve şehirlerini tanıttılar ve öğrenme amaçlı yapılan atölye çalışmaları sırasında öğrenciler çok kültürlü ekiplere katılarak çok fazla yaratıcılık ortaya koydular. Proje etkinlikleri, lise öğrencilerimize çeşitli Google araçlarını deneme ve kullanma, ayrıca iletişimsel ve yabancı dil yeterliliklerini geliştirme fırsatı verdi. Tüm katılımcılar, kent ve bölge hakkında birçok tarihi ve kültürel gerçekle tanışma fırsatı buldular. Kültürel program kapsamında Şahinkaya Kanyonu ve Karadeniz'in yukarısındaki dağların arasına kurulmuş bir şehir olan Amasya'ya gezi düzenlendi.

Katılımcılar, muhteşem doğa harikaları ve nefes kesen manzaraları olan yerleri ziyaret ettiler.

Hepsi, tecrübe kazanmanın ve iyi uygulamaları paylaşmanın yanı sıra buluşmadan sadece yapılan işlerden memnun değil, aynı zamanda yeni bağlantılar kurmaktan da mutlu döndüler.


DİĞER HABERLER