Kırcaali Güreş Kulübü kız takımı, Dılgopol'dan 3 madalya ile döndüSalı, 29 Ağustos 2017

Kırcaali Güreş Kulübü kız takımı, Dılgopol'dan 3 madalya ile döndüKırcaali'nin Opılçenko (Hacımehmetler) köyünde bulunan Kırcaali Güreş Kulübü Başkanı ve antrenörü Atalay Süleyman, "Kız takımımız, hafta sonu Varna'nın Dılgopol kasabasında düzenlenen Uluslararası Çocuklar Güreş Turnuvası'ndan iki altın ve bir gümüş olmak üzere üç madalya ile döndü. Turnuvaya yurt içinden 16 kulübün yarışmacıları ve Türkiye ve Moldova'dan konuk yarışmacılar katıldılar" diye bildirdi.

Turnuvada kulübün kız takımından Snejana İvanova ve Elis Hüseyin altın, Tuğçe Tuncer ise gümüş madalya kazandı. Final karşılaşmada 40 kg kategorisinde Snejana İvanova, ev sahipliği yapan kulübü temsil eden yarışmacıyı tuş ile yendi. İvanova'ya ödülünü Olimpiyat şampiyonu Hasan İsaev sundu.

48 kg kategorisinde Elis Hüseyin, Dılgopol'dan rakibini tuş ile yenerek birinciliği elde etti.

57 kg üstü kategorisinde Tuğçe Tuncer, final karşılaşmada Moldova'nın temsilcisine mağlup oldu ve ikinciliği elde ederek, gümüş madalya kazandı. Tuğçe'ye ödülünü beş kez dünya şampiyonu Stanka Zlateva sundu.

Atalay Süleyman, "Kırcaali ilini mükemmel şekilde temsil ettik. Kızlar, elinden geleni esirgemediler. Biz, Kırcaali ilinde bayan güreşi ile uğraşan tek kulübüz. Daha çok sayıda arzu edenlerin güreş sporunu yapabilmesi için faaliyetimizi destekleyecek sponsorlar bulacağımızı umuyorum" diye kaydetti.


DİĞER HABERLER