Kırcaali hastanesi, 90. yılında sağlık çalışanlarını ödüllendirdiÇarşamba, 08 Haziran 2022

Kırcaali hastanesi, 90. yılında sağlık çalışanlarını ödüllendirdi

Kırcaali Dr. Atanas Dafovski Hastanesinin kuruluşunun 90. yıl dönümü münasebetiyle dün akşam (07.06.2022) düzenlenen kutlama programında hastanede görev yapan tüm sağlık çalışanları ve diğer çalışanlara toplam 600 takdir ve teşekkür belgesi verildi. Hastane çalışanlarına ayrıca sağlık kuruluşunun 90 yıllık tarihçesini anlatan harika bir kitap da hediye edildi. Birinci olarak uzun yıllar Cerrahi Bölümü’nün başkanlığını yürüten Dr. Aleksandır Milçev ödüllendirildi.

Güneydoğu Avrupa Tıp Forumu Başkanı Prof. Dr. Andrey Kehayov da hastanenin İcra Müdürü Prof. Dr. Todor Çerkezov'a Zümrüd-ü Anka kuşunu simgeleyen bir biblo takdim etti.

Programda Cumhurbaşkanı Rumen Radev, Sağlık Bakanı Prof. Dr. Asena Serbezova, Kırcaali Valisi Daniel Delçev ve Kırcaali Belediye Başkanı Dr. Müh. Hasan Azis'in sağlık çalışanlarına yönelik Dr. Atanas Dafovski Hastanesi 90. kuruluş yıl dönümü tebrik mesajları okundu.

Hastanenin İcra Müdürü Prof. Dr. Çerkezov, yaptığı selamlama konuşmasında tıp mesleğinin en kutsal meslek olup hem kadim hem yeni bir meslek olduğunu vurguladı. Covid-19 salgınının bile Kırcaali'deki sağlık çalışanlarının moralini düşürmediğine dikkat çeken hastane müdürü, “Bizler, hayatları kurtarılan hastaların yüzlerindeki gülümsemelerini gördükçe mutlu oluyoruz. Bu bizi işimizde daha da iyi olmamız için motive ediyor. Hastane, dinleme cihazından manyetik rezonans görüntüleme cihazına kadar uzun bir yol kat etti, hayat ve ışık veren bir mabet haline geldi. Bizler asla karanlıkta kalmayız” diye kaydetti.

Kırcaalili Galya Dimitrova’nın sunuculuğunu yaptığı programda sahne alan Ordu Şarkısı Dörtlüsü, Ladena Folklor Ekibi ve Emilia Valenti ve Veselin Vaçev ikilisi, sergiledikleri performanslarıyla sağlık çalışanları ve konuklara neşeli anlar yaşattılar.

Georgi KULOV


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER