Kırcaali Hastanesi’nde Anne ve Çocuk Sağlığı Danışma Merkezi açıldıPazartesi, 30 Kasım 2015

Kırcaali Hastanesi’nde Anne ve Çocuk Sağlığı Danışma Merkezi açıldı 1 Ekim 2015 tarihinden itibaren Kırcaali Dr. Atanas Dafovski Hastanesi'de Anne ve Çocuk Sağlığı Danışma Merkezi hizmete açılıyor. Bu merkezde doğum yapan kadınlara ve patolojik ağrıları olan hamile kadınlara, hastanede kaldıkları sürede engelli olan ve kronik hastalığı olan çocuklara ve annelerine kapsamlı bir hizmet verilecek.

Yeni hizmet 2014-2020 Anne ve Çocuk Sağlığının İyileştirilmesine ilişkin Ulusal Programı'nın uygulamaya girmesiyle Sağlık Bakanlığı ile imzalanan sözleşme kapsamında başladı. Merkez her gün saat 8.00-15.00 arasında hizmete açık olacak. Merkezin temel amacı sağlık ve başka alanlarda uzmanlar tarafından sağlıkla ilgili bilgilendirici, danışmanlık, koordine edici ve yönlendirici hizmetler, psikolojik destek ve özel danışmanlık sağlanmasıdır.

Danışmanlıklar merkezde yerinde olduğu gibi hastaların evlerinde de yapılabilecek. Merkeze yönlendirme çocuğun aile hekimi veya hastane dışında sağlık hizmeti sunan uzman bir hekim tarafından yapılacak. İrtibat için telefon numarası 036168459. Hekimler, 1 yaşını dolduruncaya kadar engelli çocukları, erken doğmuş bebekleri veya kronik hastalığı olan bebekleri evlerinde ziyaret edecekler.

Hizmetler, faaliyetleri organize eden bir koordinatör, psikolog ve sosyal hizmet uzmanı tarafından sunuluyor.


DİĞER HABERLER