Kırcaali Hristo Botev Dil Lisesi kapalı yüzme havuzunda ilçe yüzme yarışması yapıldıPazartesi, 16 Mayıs 2022

Kırcaali Hristo Botev Dil Lisesi kapalı yüzme havuzunda ilçe yüzme yarışması yapıldı

Kırcaali'deki Hristo Botev Dil Lisesi'nin kapalı yüzme havuzunda ilçe düzeyinde bir yüzme yarışması düzenlendi. Lisenin 100. yıl dönümü münasebetiyle lise müdürü Daniela Pavlova’nın girişimiyle yapılan yarışma, Kırcaali Belediyesi ile ortaklaşa düzenlendi. Yarışmanın açılış törenine katılan konuklar arasında Kırcaali Belediye Başkanı Dr. Müh. Hasan Azis, Kırcaali İl Eğitim Müdürlüğünü temsilen Angelina Kostova, Sveti Sveti Kiril ve Metodiy İlköğretim Okulu Müdürü Mariana Peeva, Kırcaali Valiliği’ni temsilen Mariana Devecieva ve Yordan Yovkov Lisesi Müdür Yardımcısı Stoyan Georgiev yer aldılar. Yarışma, 5-6. sınıflar ve 7-8. sınıflar olmak üzere iki yaş grubunda yapıldı.

Lise müdürü Daniela Pavlova, yarışmanın açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Hepiniz kazanansınız, Kırcaali ve bölgenin en iyi yüzücülersiniz” dedi.

Selamlama konuşması yapan Kırcaali Belediye Başkanı Dr. Müh. Azis, “Dil Lisesinin kuruluşunun 100. yıl dönümüne adanan ilk ilçe yüzme yarışmasının açılışını yapma fırsatına sahip olmaktan gurur duyuyorum. Hristo Botev Dil Lisesi, hizmete açık bir kapalı yüzme havuzuna sahip ildeki tek okuldur” diye kaydetti. Havuzun verdiği hizmetten Dil Lisesinden başka Sveti Sveti Kiril ve Metodiy İlköğretim Okulu ve ilçedeki diğer okulların da yararlanacağını söyleyen Belediye Başkanı, havuzun 20 yılı aşkın bir süredir çalışmadığını belirtti.

Dr. Müh. Azis, “Belediye, çocukların kapalı yüzme havuzuna sahip olması için Hristo Botev Dil Lisesinin tadilat projesi için 600 000 leva tutarında eş finansman sağladı. Yakın geçmişte bu okulda öğrenciyken bu havuzda yüzdüğünü hatırlıyorum” dedi.

Misafirler ve seyirciler, Başhakem Todor Radev ve Arda 2008 Su Topu Kulübü tarafından hazırlanan cankurtaranların göstermelik tatbikatlarını izlediler. Çocuklar kurbağalama, emekleme, kelebek ve sırtüstü yüzme olmak üzere dört yüzme disiplininde yarıştılar.

Georgi KULOV


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER