Kırcaali İl Futbol Birinciliği yarı sezon maçları tamamlandıPerşembe, 29 Kasım 2012

Kırcaali İl Futbol Birinciliği yarı sezon maçları tamamlandıArdino (Eğridere) Yunak futbol takımı Kırcaali İl Futbol Birinciliği sonbaharda yapılan ilk yarı müsabakasında 5 galibiyet ve 3 mağlubiyet elde ederek üçüncü sıraya dizildi. Birinci yeri hakkıyla Momçilgrad (Mestanlı) Rodopi futbol takımı, ikinciyi ise Krumovgrad (Koşukavak) Levski takımı kazandı. Dördüncü yerde Çernooçene (Yeni Pazar) İskra takımı, en son yerde ise Şiroko Pole (Sürmenler) Baykal takımı bulunuyor.

Sonbaharda oynanan tüm maçlarda seyircilerle futbolcular iyi tutum gösterdiler. Fakat mali kaynak yetersizliği yüzünden karşılaşmaların büyük bir bölümü gerçekleştirilemedi ve bundan dolayı birçok maç kaybedildi. Krizden dolayı Most (Köprülü) köyü takımı İl Birinciliği ilk yarı maçlarının yarısında katılımına son verdi.

Sekiz aşamada Yunak takımı toplam 18 gol gerçekleştirdi. En çok gol 6 olmak üzere Ozan Mutalibov attı. Genç oyunculardan oluşmasına rağmen takım İl Birinciliği sonbahar maçlarında çok başarılı oynadı. Özellikle Ardino'da Ferdi Veliev'in öğrencileri, büyük neşe, özgüven, mükemmel taktik disiplin içerisinde oynayarak Yunak stadının fethedilmez bir kale olduğunu kanıtladı. Ardino'da futbolcular, toplam 12 gol atarak 4 galibiyet elde etti.

Yunak Futbol Kulübü Başkanı Ceylan Mutalibov, "Yunak takımı için en ayıp galibiyet sonbahar kampanyası başında Çernooçene'de yerel İskra takımına 1:7 yenilmesi oldu. O zaman Yunak takımı temel oyuncuları olmaksızın maça geldi, gençlerde ise sanki kazanma hırsı yoktu ve bu da sonuçlarda görüldü. Ferdi Veliev'in öğrencilerine ne söylediğini bilemem, fakat diğer üç maçta onlar Levski (4:3), Baykal (2:0) ve Vırbitsa'ya (3:2) karşı üç galibiyet kazandılar. Takımın tekrar bilinen yüzünü gördük. Sonbahar yarışmasının sonuna doğru Perperek köyünde yerel "Perperikon" takımına yedek kapıcımızın hataları yüzünden 1:4 yenilmemiz hiç iyi olmadı. Momçilgrad kentinde lider "Rodopi" takımına 1:4 yenilmemiz beklenilen bir şeydi. Sonuçta Yunak takımı sonbahar yarı sezon maçlarında çok iyi performans gösterdi, iyi skor elde etti ve hakkıyla ilk üç sırada bulunuyor. Yönetimin amacı, takımın futbol oynama deneyiminin artması, gelişmesi ve gelecekte İl Futbol Birinciliği'nde tekrar faktör haline gelmesidir" diye yorumladı.

Sayın Mutalibov, "Ardino Belediyesi adına Belediye Başkanı Resmi Murat'a kulübe verdiği mali destekten dolayı ve Ardino'da futbolun gelişmesi için finansmanlar ayıran tüm sponsorlara da teşekkür ederiz" dedi.

Sohbahar yarı sezon final sıralaması:

1. Momçilgrad "Rodopi" -26-2 21
2. Krumovgrad "Levski"- 26 -11 18
3.Ardino "Yunak"- 18-20 15
4.Çernooçene "İskra"- 18-11 14
5.Perperek "Perperikon"- 18-14 12
6. Benkovski (Killi) "Vırbitsa"- 14-13 8
7. Cebel (Şeyh Cuma)- 7-16 7
8. Şiroko Pole "Baykal"- 4-20 3
9. Most-5-29 1


DİĞER HABERLER