Kırcaali İl Gelişim Stratejisi kabul edildiPerşembe, 31 Mart 2016

Kırcaali İl Gelişim Stratejisi kabul edildi Kırcaali Valisi İliya İliev'in başkanlığındaki Kırcaali Bölgesel Kalkınma Konseyi, 2016-2020 döneminde sosyal hizmetlerin gelişimine ilişkin İl Gelişim Stratejisi'ni yorum yapılmaksızın kabul etti. Stratejiyi izah eden Sosyal Yardımlar Bölge Müdürü Nermin Mehmet, "Bölgenin sosyal ve ekonomik gelişimi ve nüfusun gereksinimleri dikkate alınarak hazırlanan, gerekli ve gerçekleştirilmesi mümkün olan faaliyetlere dayalı bu strateji belgesi, konsey üyeleri tarafından çok iyi, stratejik bir belge olarak değerlendirildi" dedi.

İliev, "Strateji belgesi, sosyal hizmetlerde daha yüksek verimlilik elde edilmesi için gelişime ve değişime açıktır" diye vurguladı. Toplantıda küçük yerleşim yerlerinde sosyal asistan ve ev işlerine yardımcı hizmetleri gibi ev ortamında gerçekleştirilen hizmetlere ilginin arttığı raporlandı. Hizmet sektöründe yaşanan zorlukların belediyeler tarafından idari kapasitenin artırılmasını gerektirdiği kaydedildi.

Bölgesel Kalkınma Konseyi üyeleri, gündemin ikinci maddesi doğrultusunda Kırcaali ve Ardino (Eğridere) Belediye Başkanları Hasan Azis ve Resmi Murat'ı kota sistemine göre Güney Merkez Bölgesi Bölge Kalkınma Konseyi'nde Kırcaali ilinde belediyelerin daimi temsilcileri belirlediler. Krumovgrad (Koşukavak) Belediye Başkanı Sebihan Mehmet ve Kirkovo (Kızılağaç) Belediye Meclis Başkanı Sali Ramadan ise yedek üyeler olarak belirlendiler.


DİĞER HABERLER