Kırcaali ilçesinde geçici olarak anti-salgın önlemleri getirildiPazartesi, 23 Kasım 2020

Kırcaali ilçesinde geçici olarak anti-salgın önlemleri getirildiBelediye Başkanı Dr. Müh. Hasan Azis'in emriyle Kırcaali ilçesinde 30 Kasım'a kadar geçici olarak anti-salgın önlemleri getirildi.

5-7.sınıf öğrencilerinin eğitimleri 27 Kasım'a kadar elektronik ortamda uzaktan eğitim şeklinde devam edecek. Grup halinde sınıf dışı faaliyetler ve eğitim etkinliklerinin, ilgi alanlarına göre faaliyetlerin, etüt çalışmalarının ve diğer çalışmaların yüz yüze yürütülmesine yalnızca yüz yüze eğitim yapılan okullara ve sınıflara izin verilir.

Uzaktan gerçekleştirilemeyen pratik alıştırmalar haricinde yüksekokullarda yüz yüze eğitim askıya alınıyor.

Konferanslar, seminerler ve yarışmalar düzenlendiğinde 1,5 m'lik sosyal mesafe kuralına uyularak 30'dan fazla kişinin katılımına izin verilmez.

Kültür ve eğlence etkinlikleri toplam seyirci kapasitelerinin yüzde 30'una kadar kullanılacak şekilde düzenlenebilir. İç ve dış mekanlarda eğitim ve yarışma niteliğindeki spor etkinlikleri seyircisiz yapılacak.

İşverenlere ayrıca, mümkün olan yerlerde personelin maksimum % 50'sinin işyerinde çalışmasına izin vererek, iş sürecini uzaktan organize etmeleri için talimat verildi.

Restoranlar, fast food restoranları, yeme-içme mekanları, kafeler ve barlar 06:00 - 23: 30 saatleri arasında açık olabilir. Bu diskolar, piyano barlar, gece kulüpleri, çeşitli barlar ve bar kulüpleri için geçerli değildir. Onlara yapılan ziyaretler askıya alındı.

Açık ve kapalı alanda düğünler, vaftizler ve diğer merasimler 30'a kadar kişinin katılımıyla düzenlenebilir.

Belediye Başkanının 16 Kasım 2020 tarihinde çıkardığı emirnamede belirlenen geçici anti-salgın tedbirlerin bir kısmı bunlar.


DİĞER HABERLER