Kırcaali ilçesinde sıcak öğle yemeği hizmetinin süresi uzatıldıPerşembe, 30 Eylül 2021

Kırcaali ilçesinde sıcak öğle yemeği hizmetinin süresi uzatıldı

Kırcaali ilçesinde ihtiyaç sahiplerine yönelik sıcak öğle yemeği hizmetinin süresi 10 Aralık 2021 tarihine kadar uzatıldı. 29 Eylül 2021 Çarşamba günü Kırcaali Belediyesi, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu'nun koronavirüs (Covid-19) küresel krizinin etkileriyle REACT-EU mekanizması yoluyla mücadele etme girişiminin bir sonucu olarak Yoksullar İçin Avrupa Destek Fonu tarafından desteklenen 2014-2020 Dönemi Gıda ve / veya Temel Malzeme Desteği Operasyonel Programı 3.1 Covid-19 Salgını Koşullarında Sıcak Öğle Yemeği Prosedürü kapsamında finanse edilen "Covid-19 Salgını Koşullarında Kırcaali İlçesinde Sıcak Öğle Yemeği" projesi süresinin uzatılması için sözleşmeye ek protokol imzaladı.

Değeri 1 415 326.77 leva olan proje, 18 Ocak 2021'de başladı.

Sıcak öğle yemeği menüsü çorba, ana yemek, ekmek ve haftada en az bir kez tatlı içerir.

An itibariyle sıcak öğle yemeği hizmetinden 2100 ilçe sakini yararlanıyor. Söz konusu ihtiyaç sahibi kişiler şu hedef gruplarına aittir: 1. Grup- geliri olmayan veya yoksulluk sınırının altında düşük gelirli kişiler, ülkedeki ekonomik durumun kötüleşmesi nedeniyle zor durumda olan insanlar, yaşları veya mevcut engelleri nedeniyle enfeksiyonun bulaşma ve ağır seyretme riski daha yüksek olan kişiler; 2. Grup-geliri olmayan veya yoksulluk sınırının altında düşük geliri olan ve kendilerini destekleyecek akrabaları olmayan karantina altına alınan kişiler; 3. Sosyal yardım alan ve ek desteğe ihtiyacı olduğu tespit edilen ve olağan salgın durumu koşullarında temel yaşam ihtiyaçlarını karşılayamayan kişiler.

Sıcak öğle yemeği hizmeti almak için başvuru yapan kişilerin hedeflenen gruplara ait olduğu Sosyal Yardımlar Kırcaali İlçe Müdürlüğü tarafından teyit edilir. Başvurusu onaylanan, ancak bu hizmetten yararlanan kişilerin listesine dahil edilmemiş kişiler, "bekleme listesine" dahil edilir.

Halihazırda sıcak öğle yemeği hizmetinden yararlanan kişilerle hizmetin süresinin uzatılmasına ilişkin sözleşmeye ek protokoller imzalanacak.

Konuyla ilgili bilgi almak için Evde Sosyal Hizmetler Merkezini 0361/ 6 45 42 telefon numarasından ve Kırcaali Belediyesi İnsani Yardım Faaliyetleri Şube Müdürlüğünü 0361/6 73 87 ve 0361/6 73 86 telefon numaralarından arayabilirsiniz.


DİĞER HABERLER