Kırcaali İlçesinde üç köy muhtarı görevden alındıÇarşamba, 27 Ocak 2016

Kırcaali İlçesinde üç köy muhtarı görevden alındı Kırcaali İlçe Seçim Komisyonu, 25 Ocak 2016 tarihinde gerçekleştirdiği oturumunda Kırcaali'nin Petlino (Horozlar) ve Nevestino (Büyükdere) köyü muhtarları Ahmet Mahmut İsmail ve Sevgül Hasan Mümün'ün tüm yetkilerini iptal ederek, görevlerinden uzaklaştırdı.

Komisyon kararının gerekçesi, köy muhtarlarının Yerel Yönetim ve Yerel İdare Kanunu'nun 41.maddesinin 1.fıkrası uyarınca yasada belirtilen bir aylık süre içinde ticari faaliyetini sonlandırmak için başvuruda bulunduklarını İlçe Seçim Komisyonu'na yazılı olarak bildirmeyerek kanunu ihlal etmeleridir. Komisyon bu kararı Kırcaali Bulgar Sosyalist Partisi (BSP) Meclis Grubu Üyesi Bojidar Stoyanov tarafından yeni seçilen muhtarların kanunu ihlal ettiklerine dair yaptığı itirazlar sonucunda aldı.

Bundan önce İlçe Seçim Komisyonu aynı gerekçeyle Bulgaristan'ın Avrupalı Geleceği İçin Vatandaşlar (GERB) Kırcaali Milletvekili Tsveta Karayançeva'nın itirazı üzerine Kaloyantsi (Karabahtlı) köyü muhtarı Lütfi Üzeyir Hüsmen'i görevden almıştı.


DİĞER HABERLER