Kırcaali İlçesinde yollara zarar veren tırlar durdurulacakPazartesi, 27 Nisan 2015

Kırcaali İlçesinde yollara zarar veren tırlar durdurulacakTarım ve Gıda Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Georgi Kostov, Kırcaali Kamu Denetçisi Rasim Musa'ya gönderdiği mektupta Devlet Orman İşletmesi Kırcaali İl Müdürlüğünün ilçe yol şebekesinde hasara yol açabilecek kötü hava koşullarında tırlarla kereste taşınmasına izin verilmemesi için gerekeni yapmaya angaje olduğunu bildirdi. Orman işletmesinin faaliyeti sonucunda bu tür hasarlar tespit edildiğinde verilen zararın ortadan kaldırılmasına yönelik çalışmalar yapılacağı güvencesini verdi. Dr. Kostov, şu anda Ardino (Eğridere) ve Momçilgrad (Mestanlı) ilçelerinde mevcut yollarda ağır yüklü kamyon ve tır trafiği durduruldu.

Bakan Yardımcısı Kostov'un mektubu Kırcaali Kamu Denetçisi Rasim Musa'nın kereste yüklü kamyonların trafiğinde ilçe yollarının bozulmasına karşı önlem alınmasını ısrar etmesi üzere cevap olarak geldi.

Sorun Kamu Denetçisi'nin Kırcaali İlçesi köylerinde yaptığı geziler sırasında yerleşim yeri muhtarlarından kendilerine arz edilmişti. Bu mesele Devlet Orman İşletmesi Kırcaali İl Müdürlüğü'nde Kamu Denetçisi ve Smolyan (Paşmaklı) Güney Merkezi Devlet Orman İşletmesi ve Devlet Orman İşletmesi Kırcaali İlçe Müdürlüğü görevlilerinin de katıldığı görüşmede ele alınmıştı.

Tarım ve Gıda Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Georgi Kostov, köy muhtarlarının ormanlarda gelişigüzel ağaç kesimi yapıldığına dair endişelerinin asılsız olduğuna kanaat getirdi.

Kamu Denetçisi Rasim Musa, Doç. Dr. Kostov'a sorunun çözümü üzere müdahale etmesine teşekkür etti.


DİĞER HABERLER