Kırcaali İlçesinden 80 öğrenci, İstanbul'da Uluslararası İzci Kampı'na katılacakCuma, 31 Temmuz 2015

Kırcaali İlçesinden 80 öğrenci, İstanbul'da Uluslararası İzci Kampı'na katılacakKırcaali İlçesinden 80 öğrenci, 3 -9 Ağustos 2015 tarihlerinde İstanbul'da düzenlenen Uluslararası İzci Kampı'na katılacak. Biznes İnkübatör salonunda düzenlenen görüşmede ebeveynler ve çocuklara kampa katılma ve yapılacak faaliyetlerle ilgili detaylı bilgi verildi. Görüşmede Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis ve Belediye Başkan Yardımcısı Elisaveta Kehayova da hazır bulundular.

2006 yılından bu yana Kırcaali İlçesinden öğrenciler bu kampa katılıyorlar. Aktif olarak katılımlarından dolayı Kırcaali'den izcilere 2013 ve 2014 yıllarında özel plaketler verildi. Erkek ve kız çocuklar kötü hava koşullarıyla baş ediyorlar, birlik ve beraberlik içinde olup dostluk ve dayanışmaya yönlendirilmiş olarak psikolojik zorlukları aşarak daha güçlü ve dayanıklı oluyorlar.

Eğitim programları askeri koşullarda gerçekleştiriliyor ve yabancı ortamlarda yön bulma, turizm, yüzme, kürek çekme, ok atma, ata binme derslerini içerir. Tatil sırasında her gün öğrenciler kültür ve eğlence programlarına ve İstanbul'un tarihi yerlerine gezilere de katılacaklar.

Biznes İnkübatör salonunda Belediye yönetimi ile yapılan görüşmede ebeveynler ve çocuklara izci kampına katılım için gereklilikler, kamp içi kurallar, İstanbul'a yolculuk ve başka konularda bilgi verildi. Grupların yöneticileri de tanıtıldı. Onlar Kırcaali Vladimir Dimitrov Maystora Lisesi'nde Baş Öğretmen Siyka Bıçvarova ve Miladinovo (Dedeler) Hristo Botev İlköğretim Okulu'nda Kıdemli Öğretmen Ahmet Şaban. Öğrenciler, 3 Ağustos 2015 tarihinde saat 5.45'de Kırcaali Belediyesi'nin önünden İstanbul'e hareket edecekler.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER