Kırcaali ile Tekirdağ arasındaki iş birliği devam edecekÇarşamba, 27 Şubat 2019

Kırcaali ile Tekirdağ arasındaki iş birliği devam edecekKırcaali Belediyesi Basın ve Halkla Müşavirliğinden yapılan açıklamaya göre, bugün Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ın başkanlığında bir heyet Kırcaali Belediyesi'ne misafir oldu. Görüşmelerin ana konusu, Kırcaali ve Tekirdağ arasındaki ortaklık ilişkilerinin geliştirilmesi, kültür, eğitim ve sosyal faaliyetler alanındaki iş birliğinin sürdürülmesi ve ortak girişimlerde bulunulması oldu.

Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis, konuğuna eğitim altyapısı alanında uygulanan en son projeler ve Avrupa Birliği (AB) tarafından sağlanan kaynaklarla inşa edilen yapılar hakkında bilgi verdi. Müh. Azis ve Eşkinat, Kırcaali'nin Prileptsi (Salifler) semtinde yapımı süren cami inşaatını gezdiler. Yeni park ve Kırcaali'nin merkez kısmında yeni inşa edilen binalar, Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ının dikkatini çekti.

Tekirdağ Bulgaristan Göçmenleri Derneği temsilcileri de Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı ile birlikte Kırcaali Belediyesi'ne misafir oldular. Onlar, Müh. Azis ve ekibini Tekirdağ'da düzenlenen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlama Etkinliği 'ne katılmaya davet ettiler.

Süleymanpaşa, Tekirdağ'ın merkez ilçesidir. Son yerel seçimlerde orada o zamanki Tekirdağ Belediyesi'nin yerine Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi kuruldu, Tekirdağ'ın merkez ilçesi olarak Süleymanpaşa Belediyesi kuruldu.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER