Kırcaali ilinde yaklaşık 9 500 otomobilin tescili iptal edildiCuma, 30 Haziran 2017

Kırcaali ilinde yaklaşık 9 500 otomobilin tescili iptal edildi Kırcaali İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Şube Müdürü İvan Bakırciev, "Zorunlu trafik sigortası olmayan otomobillerin tescilinin iptal edilmesine dair hükmün yürürlüğe girmesinden sonra 2016 yılının Kasım ayının başından beri Kırcaali ilinde 9 464 otomobilin tescili iptal edildi" diye bildirdi.

Bakırciev'in verdiği bilgiye göre zorunlu trafik sigortası olmamasından dolayı tescili iptal edilmiş araçlar en çok sayıda Kırcaali ilindedir. Tescili iptal edilmiş toplam 9500'e yakın aracın sahiplerinden ancak 494 aracın sahibi yeniden tescil ettirilmesi için gerekeni yapmışlardır. Bunun için araç sahibinin zorunlu trafik sigortası primini ödemesi ve sigorta priminin ödenmesine ilişkin belge ise birlikte Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne aracın yeniden tescil edilmesine ilişkin başvuruda bulunması gerekir. Otomobilin kullanılmamasının, araç sahibinin geçerli olan trafik sigortası yaptırma zorunluluğunu ortadan kaldırmadığına dikkat çekildi.

20 Haziran 2017 tarihi itibariyle Kırcaali ilinde 59 274 motorlu taşıt aracının tescili yapıldı. Onlardan 46 043'ü hafif araçlar.


DİĞER HABERLER