Kırcaali ilinden belediye başkanları, Bursa'da iş dünyası ve yerel yönetimlerle görüştüPerşembe, 25 Şubat 2021

Kırcaali ilinden belediye başkanları, Bursa'da iş dünyası ve yerel yönetimlerle görüştü 	Ardino (Eğridere), Cebel (Şeyhcuma), Momçilgrad (Mestanlı) ve Krumovgrad (Koşukavak) belediyelerinin temsilcileri, Türkiye'nin Bursa Nilüfer Belediyesini ziyaret ederek Belediye Başkanı Turgay Erdem ile görüştüler. Görüşmede iki ülkenin belediyeleri arasında ortak projelere katılım ve yakın ilişkiler kurma gibi işbirliğinin artırılmasına yönelik fikirler ve fırsatlar tartışıldı. Görüşmeye katılan Bulgaristan heyetinde Ardino, Cebel ve Momçilgrad belediye başkanları İzzet Şaban, Necmi Ali ve İlknur Kazim, Krumovgrad (Koşukavak) Belediye Başkan Yardımcısı Abidin Hacımehmet, Ardino ve Momçilgrad Belediye Meclis başkanları Sezgin Bayram ve Ersin Ömer yer aldı.

Konuklar, yıllar boyunca iyi ilişkiler sürdürülmesi ve kültür alanında ortak projeler hayata geçirilmesinden dolayı Nilüfer Belediye Meclisi kürsüsünden selamlama konuşması yaptı.

Toplantıda diğer öne çıkan konular arasında koronavirüs salgını ve Covid-19 ile mücadeleye yönelik önlemler yer aldı.

Bursa Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTURKSİAD) Başkanı Berat Tunakan ile pandemi koşullarında iş geliştirme fikirlerinin tartışıldığı son derece verimli bir toplantı gerçekleştirildi.

Belediye başkanlarının her biri, belediyelerin önceliklerini ve bölgedeki yatırım fırsatlarını sundu. Belediyeler ile işveren örgütü arasında yakın işbirliği kurulmasına ilgi gösterilmesi memnuniyetle karşılandı.


DİĞER HABERLER