Kırcaali ilinden belediye temsilcileri, Bursa Büyükşehir Belediyesini ziyaret ettiÇarşamba, 24 Şubat 2021

Kırcaali ilinden belediye temsilcileri, Bursa Büyükşehir Belediyesini ziyaret ettiArdino (Eğridere), Cebel (Şeyhcuma), Momçilgrad (Mestanlı) ve Krumovgrad (Koşukavak) belediyelerinin temsilcileri Türkiye'de Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile çalışma toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıya katılan Bulgaristan heyetinde Ardino, Cebel ve Momçilgrad belediye başkanları İzzet Şaban, Necmi Ali ve İlknur Kazim, Krumovgrad (Koşukavak) Belediye Başkan Yardımcısı Abidin Hacımehmet, Ardino ve Momçilgrad Belediye Meclis başkanları Sezgin Bayram ve Ersin Ömer yer aldılar.

Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen toplantıya Bursa BAL-GÖÇ Genel Başkanı Veli Öztürk, çeşitli göçmen örgütlerinin başkanları ve temsilcileri de katıldı. İki taraf Rodop belediyeleri ile Momçilgrad ile kardeş şehir olan Bursa Büyükşehir Belediyesi arasında ortaklık fırsatlarını ele aldı. Toplantıda öne çıkan konular arasında koronavirüs salgınıyla mücadele tedbirlerinin yanı sıra Bursa'daki Bulgaristan göçmenlerinin sosyal ve kültürel yaşamı da yer aldı.

Dört belediyenin temsilcilerinden oluşan bir heyet, Trakya bölgesi belediyeleri ve kardeş şehir olan Bursa belediyeleriyle toplantıların yapıldığı Türkiye ziyaretinde bulunuyor.

Heyet, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile çalışma toplantısından önce Bursa BAL-GÖÇ yönetimiyle de görüşme yaptı.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER