Kırcaali Kamu Denetçisi görevine 4 aday çıktıCuma, 28 Mart 2014

Kırcaali Kamu Denetçisi görevine 4 aday çıktı Kırcaali Kamu Denetçisi Akif Emin'in gelecek dönem için göreve aday olmadığı bildirildi. Belirlenen sure içinde bu görev için başvurusunu yapan adayların eski Kırcaali Belediye Başkanı, eski Milletvekili, Kırcaali HÖH Meclis Grubu Başkanı Rasim Musa, Boyno (İsmailler) köyünün eski muhtarı Bayram Rüstem ve Yeşillendirme, OÇB Şirketinin eski müdürü Mümün Ramadan oldukları açıklandı. Peyço Paşov'un tekrar bu göreve aday olduğu belli oldu.

Bu dört aday adayı ile görev hakkında sohbetler, Kamu Denetçiliği Ofisinin de bulunduğu Biznes İnkübatör binasında 10 Nisan 2014 tarihinde gerçekleştirilecek. O zaman aralarından seçilen iki adayın Kamu Denetçiliğine ilişkin görüşleri Meclis oturumunda dinlenecek.

Meclis üyeleri nitekli çoğunluk oylarıyla yeni Kırcaali Kamu Denetçisini seçebilirler.

Kamu Denetçisi görevi kilit bir görevdir, çünkü kanunlara göre bu şahıs Belediye İdaresinin faaliyetlerini gözetmektedir.

Kırcaali Kamu Denetçisi seçimine ilişkin oylamanın 25 Mayıs 2014 tarihinde yapılacak Avrupa Parlamentosu Milletvekilliği Seçimlerinden sonra gerçekleştirilecek Meclis oturumunda yapılması bekleniyor.


DİĞER HABERLER